Výrobci doplňků ke zbraním mají v posledních letech tendenci vodit střelce za ručičku. O zaměřovacím systému, který vám řekne, kdy přesně máte vystřelit, abyste s jistotou zasáhli cíl, jsme už psali. Nyní se na trhu objevuje speciální střelecká rukavice, která vám pomáhá při mačkání spouště, takže z téměř jakékoliv poloautomatické zbraně můžete střílet jako z automatu.

 

O co vlastně jde?

Jde o rukavici, která má na boku ukazováčku připevněný motorek. Ten je připojený na zařízení (kotouček s výstupky), které asistuje se zmáčknutím spouště. Zařízení se před střelbou nachází těsně před spouští. Na prostředníčku je aktivační tlačítko, které se mačká palcem. Jakmile se motorek aktivuje, kotouček se roztočí a úkolem střelce je drobným pohybem přimáčknout kotouček na spoušť. Výstupky na něm pak začnou v přesně stanovených intervalech rychle mačkat spoušť. Vzhledem k rychlosti otáčení kotoučku vám to umožní simulovat automatickou střelbu. Dle výrobce to funguje u každé poloautomatické zbraně, která má mezi spouští a lučíkem alespoň dva centimetry.

 

Je to legální?

Jedná se o americký vynález, takže výrobci řešili hlavně legislativu USA. V USA je uvalena speciální daň na automatické zbraně ve výši 200 dolarů a automatické zbraně jsou navíc velmi drahé. V některých státech není povoleno vlastnictví automatických zbraní vůbec. Tam kde automatické zbraně nejsou povoleny, není povolena ani úprava poloautomatických zbraní pomocí zařízení, která by na jedno zmáčknutí umožnila více výstřelů. AutoGlove dělá kolem tohoto zákazu kličku tím, že neupravuje zbraň, ale střelce. Na zbrani se v tomto případě nedělá žádná modifikace, protože střelec má zařízení navlečené na sobě. AutoGlove tedy nabízí možnost vyprázdnit celý zásobník „na jeden zátah“ i lidem, kteří nemohou vlastnit automatickou zbraň.

 

K čemu to je dobré?

Jednoduše řečeno, je to hračka. Pro ozbrojené složky to nemá žádný význam, při sebeobraně na sobě nebudete běžně mít rukavici s motorkem, napojenou na batterypack, na lovu do zvěře nepotřebujete vyprázdnit celý zásobník.

Je to tedy srandička určená čistě na střelnici, abyste si mohli zablbnout a zjistit, jaké by to bylo, kdyby váš oblíbený kousek byl automatem. Výrobce uvádí, že AutoGlove by mohla také pomoct lidem se zdravotním omezením, kteří jinak nejsou schopni zmáčknout spoušť. Těžko si ale představit omezení, které vám zabraňuje zmáčknout spoušť, ale umožňuje zmáčknout aktivační tlačítko, přitlačit zařízení na spoušť a pak kontrolovat zpětný ráz zbraně. Možná chybějící článek ukazováčku?

Problém je, že AutoGlove může být potenciálně velmi nebezpečnou „hračkou“. Výrobce na to nevědomky i upozornil ve svém promo videu:

 

Jsme jediní, komu se zdá, že slečna ve videu svou zbraň nemá absolutně pod kontrolou? Pokud se AutoGlove dostane do ruky někomu, kdo nemá svou zbraň zvládnutou, ale má naditou peněženku a chce se předvést, jak mu to střílí, může dojít k poměrně ošklivým nehodám.

Budoucnost AutoGlove je ale zatím nejistá, protože se může stát, že američtí zákonodárci zareagují na tento nově vzniklý produkt a dodatečně používání AutoGlove zakážou. Uvidíme tedy, kolik se časem objeví rozhořčených lidí, kteří vyhodili 300 dolarů za produkt, který si mohli užívat jen krátký čas do změny zákona.