Minulý týden jsme tu měli novinku v oblasti vojenských maskovacích vzorů, teď se pojďme podívat, co nového se vynořilo na trhu pro lovce. Jde o nový maskovací vzor Realtree Edge, nad jehož schopností napodobit přírodu by zaplesal každý hyperrealista.

 

Zatímco vojenské maskovací vzory jdou cestou různě barevných fleků nebo pixelů, lovecké maskáče často berou prvky z přírody, jako je kůra stromů, listí nebo větvičky a snaží se je co nejvěrněji napodobit tak, aby číhající nehybný lovec byl pro svou kořist neviditelný.

 

Výrobce maskovacích vzorů Realtree není na trhu s loveckými potřebami žádný nováček a rozhodně mu nechybí sebevědomí, když prohlašuje, že Edge je první lovecké maskování, které vaši postavu zamaskuje z dálky i z blízka.

 

Je to dost odvážné prohlášení, ale je fakt, že při bližším pohledu je Edge neskutečně detailní a realistické.

 

A minimálně na fotkách vypadají jeho krycí schopnosti velmi dobře v různých typech prostředí.

 

 

 

Samozřejmě ale není nad to si prohlídnout maskovací vzor naživo a bylo by velmi zajímavé ho porovnat s jinými loveckými vzory, jestli je opravdu tak unikátní, jak tvrdí výrobce.

V USA měl Edge premiéru v lednu na SHOT Show a objevil se nejen na oblečení, ale i jako potisk na zbraních od různých výrobců.

 

 

 

A vzhledem k tomu, kde všude se podařilo firmě Realtree její dosavadní produkty protlačit, dočkáme se určitě brzy i šílenějších aplikací, jako jsou třeba samolepky do auta…

 

Nebo svatební šaty.