Maskovací vzor GEO 7 byl poprvé představen minulý týden na SHOT Show. Vznikl spoluprací firmy 5.11 Tactical a výrobce maskovacích vzorů Veil Camo. V sortimentu 5.11 by se nový maskovací vzor měl objevit na podzim tohoto roku ve dvou variantách – Terrain a Night. Na co se tedy můžeme těšit?

 

GEO 7 má dle výrobce být ideální kombinací mikro a makro-vzorů, která vás bude dobře maskovat při pohledu zblízka i z dálky. V propagačním videu lidé z Veil Camo popisují, jak šli na všechno vědecky a barvy pro kamufláž brali z prostředí, ve kterém by se měla kamufláž používat.

 

Měření barvy suchých stébel trávy sice vypadá působivě, ale nikde nebylo zatím specifikováno, pro jaké prostředí bylo tedy GEO 7 vyvinuto. U verze Night je to celkem jasné, zde se jedná o „taktičtější“ náhradu černých uniforem pro zásahové jednotky.

 

 

Co ale verze Terrain? I Spojené státy americké, kde má 5.11 největší počet zákazníků, nabízejí natolik rozlišné přírodní podmínky, že prohlášení „určeno do terénu“ je pro koncového uživatele k ničemu. Nápadně to připomíná původní záměr Multicamu, který měl „fungovat“ všude, ale nakonec podle řady lidí nefungoval pořádně nikde (viz náš test maskovacích vzorů). Fotky z terénu ale zatím chybí, tak třeba nás nakonec GEO 7 překvapí.

 

 

Firma 5.11 by měla GEO 7 nabízet na celé řadě svých výrobků, od uniforem, až po balistické nosiče a sumky. Konkrétní cena výrobků zatím nebyla zveřejněna, ale vzhledem k tomu, že 5.11 tento maskáčový vzor vlastní a nemusí tedy platit za licenci, měly by jejich maskovací uniformy být cenově přívětivější než jiné komerční maskáče.