A máme tu pátek. Spousta z vás se vydá na pivo. Někteří i přes mrazivé počasí někam do přírody. Jsou i tací, co se vydají do přírody s pivem.  Pro milovníky poslední z výše uvedených možností tu máme jednu vychytávku. Zkroťte své počáteční nadšení, má totiž několik dost podstatných ALE.

 

Lahve, plechovky, PETky, malé soudky – v tom všem si dnes můžete vzít s sebou pivo takřka kamkoliv. Pokud jste ale zapáleným milovníkem zlatavého moku, dost možná dáte přednost točenému. A pokud se vydáváte na delší cestu, asi uznáte, že tahat na zádech soudek není úplně nejpohodlnější. I když, i tací se určitě mezi námi najdou. Velkým problémem se ale pravděpodobně ukáže nejen výčepní zařízení, ale i chlazení.

Trailkeg, společnost z Kentucky (tam bychom čekali podporu úplně jiného nápoje, ale pivo zdá se, víc ladí ke kuřeti), se chopila výzvy, a představila malé výčepní plnitelné soudky na cesty. Jejich motem je „Skvělé pivo na skvělých místech“.

 

 

Když píšeme malé soudky, opravdu to tak myslíme. Větší z nich má obsah jednoho galonu, což je, v pivních mírách, sedm piv a jedno nedotočené malé. Menší soudek má 64 oz, což, přeloženo pro pivaře, nejsou ani 4 velká piva. Evidentně to tedy není dimenzováno na české standardy.

 

Výhodou je, že všechno funguje na bombičky, přičemž jedna vydrží na dva soudky. Nápoj uvnitř zůstane studený 24 hodin, a pokud pivo nahradíte čajem, pak ho udržíte teplý 12 hodin. Jestliže nedychtíte po čepovaném pivu, Trailkeg nabízí i galonový soudek s klasickým vrškem bez pípy. A pokud už náhodou klasickou pípu někde máte, po nějakých těch úpravách ji můžete narazit naopak na soudky. Tedy teoreticky, podle výrobce. V praxi to zase tak jednoduché nebude.

 


 

A kolik vlastně takový Trailkeg váží sám o sobě? Inu, při zpáteční cestě z výletu budete mít v batohu necelé 2 kg. Cena soudečků vám z piva možná rovnou vyrobí extra hořké. Galonový totiž stojí 199 dolarů (přes 4 tisíce kč), půlgalonový pak 126.