Pokud teď někteří z vás souhlasně pokyvují, musíme vám bohužel oznámit, že ten článek bude o něčem úplně jiném…

 

Mnozí ze čtenářů těchto stránek se, překvapivě, často vydávají do přírody. Baví vás to, možná tím tak trochu utíkáte před stresem a uspěchaností nynější doby, před starostmi v práci nebo doma. No tak teď už nemusíte. Opravdu. Příroda přijde za vámi! Příroda koncentrovaná do maličkého vajíčka. Instantní uklidnění! Dokonce si můžete vybrat, jaký materiál vám požadovaný relax zprostředkuje. No není to skvělé?!

 

Kickstarter opět předvedl, že šanci na úspěch má opravdu každý. Nejde ani tak o to, jestli má produkt smysl, jde hlavně o to, kolik …no, řekněme osob, které podpoří dané zboží či službu se najde. V Orijin Design Company se asi dlouho zamýšleli nad tím, co z lidí nejvíc tahá peníze, a vsadili na metafyziku (ano, to slovo sami v kampani několikrát sami použili). Tah to byl dobrý, protože různé čáry máry jsou teď dost v kurzu. Taky si spočítali, že lidé, kteří mají peníze na utrácení za zbytečnosti, jsou dost často lidé zaneprázdnění, samý shon a stres. A tak přišli s instantním kouskem přírody přímo do vaší kapsy – The Thinking Egg.

 

Název může být lehce zavádějící, proto si pojďme hned na začátek říct, že se nejedná o nic složitého. Je to zkrátka malé vajíčko z různých materiálů. Nic to neumí, nedá se to otevřít, nevydává to zvuk, moc si s tím ani nevyhrajete, a – což je na Kickstarteru ojedinělé – nemá to ani wi-fi.

 

Primárně tu jde právě o materiály, ze kterých je vejce vyrobeno. Máte na výběr hned ze čtyř.

Borovicové dřevo – to by vám mělo pomoci s koncentrací a emoční stabilitou. Dodává prý také energii. Dřevo z borovice je údajně také antibakteriální, ale po týdnu žmoulání vajíčka v kapse bychom si tím nebyli tak jistí.

 

 

Mosaz – slitina mědi a zinku posílí váš imunitní systém a pomůže se spánkem. Jak přesně, to výrobce neuvádí.

Howlit – kámen, který není příliš známý. Je považován za kámen klidu a trpělivosti. Potlačuje vztek a usnadňuje meditace či mimotělní cestování – jak říkáme, už do přírody nemusíte osobně. Je také ze všech vajíček nejtěžší, takže pokud už veškeré způsoby uklidnění selhaly, můžete ho vždycky po někom mrsknout. To jednoho uklidní vždycky.

A pro fajnšmekry je tu Láva – kromě dalších pozitivních účinků má tohle vajíčko tu výhodu, že jej můžete zakápnout pár kapkami vonného oleje, který absorbuje. Takže aspoň voní.

 

A proč právě vejce? Inu, odnepaměti je symbolem života, tvořivé síly, dá se z něj udělat kdejaké jídlo, ve volné chvíli ho můžete zkoušet stavět na špičku, a kampaň byla spuštěna před Velikonoci, tak možná proto. A dobře se žmoulá. Na výrobu by možná byla snadnější kostka nebo kulička, ale takové tvary už pochopitelně doma spousta lidí má.  Každé vejce má i přesnou velikost – 17mm v nejširším místě a něco přes 23 mm na výšku. Aby padlo do ruky i do kapsy. Vše přesně propočítané a ergonomické. Holt věda je důležitá i v oblasti metafyziky. Možná to má nějaký hlubší numerologický smysl. Tady trošku tápeme.

 

 

Pokud se už nemůžete dočkat chvíle, až si v kapse prohrábnete jedno, dvě, nebo dokonce čtyři vejce, musíme vás zklamat. Proces výroby a testování (jo, fakt) je pochopitelně natolik složitý a zdlouhavý, že první šťastlivci své vajíčko dostanou až v říjnu. Ceny začínají na 13 dolarech za kousek, pokud si pospíšíte.

Pokud vás náhodou napadlo, že jsme se opozdili s Aprílem, zapomeňte na to. A ani ze strany Orijin Design Company to není aprílový žertík. Možná původně trochu byl, ale už se na kickstarteru vybralo přes 188 tisíc dolarů, takže se jedná o slušný úspěch.

Bonus pro příznivce meditace: