V dnešní době skoro každá firma vyrábějící nože či „super mega taktickou“ výbavu pro agresivní civilisty nabízí také i taktická pera. O co vlastně jde? O kus leteckého hliníku, kterým můžete psát, nebo ťukat na sklo. Případně na čelo nepřítele.

Dostala se mi do rukou jedna taková propiska od firmy CampCo, která má celosvětové právo na využití značky UZI, pod kterou také tuto propisku dodává na trh. Jedná se o model UZI Tactical Defender Pen #2 – Black.

A samozřejmě dle dodavatele se jedná o naprostý tacticool zázrak, který nesmí chybět v žádné kapse:

 

Pojďme si ale přiznat pravdu. Je úplně jedno, jaké značky je to pero, jak vypadá, z čeho je a jaké funkce zvládne plnit. Je to jen hezký doplněk, který nikdy ale nebude dlouhodobě používán. Tlustá a těžká jako čabajka propiska se naprosto nehodí pro delší psaní. Tuhý klip a drsný povrch při delším nošení prodřou jakoukoli kapsu. A jak často vlastně akutně potřebujete rozbíječe a kubotany? Nebylo by rozumnější pořídit si kvalitní propisku určenou k PSANÍ, ne k MLÁCENÍ a DEMOLOVÁNÍ? Za 500,- Kč už se dá sehnat i nějaký levnější Parker. A k tomu dokoupit jedno z mnoha  profesionálních záchranářských udělátek, které jsou běžné k dostání? Třeba ResqMe tool?

Jo, jinak UZI Tactical Defender Pen #2 vypadá takto:

 

Rozbíječ je údajně ze zakalené ocele, ale je to v podstatě jedno. Pokud ho použijete třikrát v životě, bude to přesně třikrát víc, než očekává výrobce.

 

Výroba je samozřejmě anonymní Čína, firma CampCo tam pouze dodává vlastní logo. Není se pak čemu divit, že uvnitř najdeme něco takového.

 

Kdyby nebylo jedno jediné „Ale“, označil bych tento výrobek (a celé odvětví taktických propisek) za špatný vtip a odpad.

Ale!

Blíží se Vánoce a toto „Taktické sebeobranné pero“ je ten nejlepší dárek pro každého tacticool nadšence. Opravdu. Pokud sháníte něco levného a neobvyklého, co zaručeně zaujme a potěší, zvolte nějaké to taktické pero. Je to něco jako RC modely helikoptér před několika lety. Věc naprosto zbytečná, ale každý po ní touží a každý má obrovskou radost, když ji najde pod stromečkem. A nevadí, že za dva dny na ní zapomene a už nikdy ani nevymění baterie. Jde přece o tu radost z dárku. Tak je to i v tomto případě. Propiska je naprosto k ničemu, ale ten drsný vzhled, letecký hliník, pomyšlení na to, že tamtím koncem mohu rozbíjet sklo a dělat další prasárny… To je přece k nezaplacení. A pokud nechcete investovat ani 500,-Kč, můžete sáhnout po levnější variantě. Jak jsem již psal, všechny tyto propisky se vyrábí v Čině a zadavatelé zakázek na ně jen dávají svá loga.

 

Jak vidíte, stejná propiska se dá při troše snahy sehnat na Aliexpresu a dalších trzích cca dvakrát levněji, už od 10USD.

Ale nebude mít drsné logo UZI. Pokud chcete s logem, tak je najdete ZDE, odtud ji mám také.

Volba je na vás.