Chránit oči před prudkým sluncem je důležité, ale jakmile sluníčko zaleze, spousta lidí řeší problém, kam se slunečními brýlemi. Do kapsy to nejde, protože by se tam brýle poškrábaly o další předměty, z hlavy můžou spadnout a pravidelně sundávat batoh, aby člověk uložil brýle dovnitř se taky nikomu nechce. Řešením jsou Popticals, které se pomocí pohyblivých součástek dají složit do velmi malých rozměrů, takže není problém je i s pouzdrem schovat do kapsy.

 

Celý trik spočívá v malé liště, díky které jste schopni jednotlivá skla od sebe oddělit a zasunout je do sebe, aby zabíraly co nejméně místa. Nožičky se ohnou na půlku a vznikne tím malý kompaktní balíček, který se dá schovat do pouzdra o rozměrech 10 x 4,5 cm

 
 

Brýle jsou dle výrobce vhodné téměř na každý sport. Poskytují kompletní ochranu před UVA a UVB, jsou odolné proti poškrábání a jsou schopné vstřebat náraz ocelové kuličky letící rychlostí 160 km/h. Zároveň ale výrobce jedním dechem dodává, že nedoporučuje tuto vlastnost zkoušet doma.

Brýle se nabízejí v různých barvách a provedeních, takže si každý najde svůj styl.

 
 
 

Problém ale nastává u ceny. Každá inovace pochopitelně něco stojí, ale při ceně kolem 200 dolarů (skoro 5000 kč) si budou Popticals shánět zákazníky asi velmi těžko. Uvidíme tedy, kolik lidí si bude ochotno za takovou vymoženost zaplatit.