Ochutnal jsem nedávno samoohřívací nápoje v plechovkách značky 2GO a chci k tomu napsat krátkou „recenzi“.

Pokud netušíte, o co se jedná, stručně popíšu. Jedná se o plechovku obsahující 200ml nápoje a integrovaný ohřívač, který se spouští promáčknutím plechu ve spodní části nádobky. Funguje to zhruba takto:

Myslím, že to není nutné rozepisovat víc do hloubky, že ne?

Přejdu tedy ke konkrétním výrobkům. Ochutnával jsem Cappuccino, citrónový čaj a slepičí polévku.

Když se řekne “Samoohřívací nápoj za 65Kč”, tak asi čekáte něco takového:

sklenka

Kdepak, zpátky do reality. Chuťově to rozhodně nebylo špatné, ale rozhodně bych za to nechtěl platit 65Kč. Ani za jedno z toho. Počítejte s tím, že po konzumaci budete mít pocit jako po prvním sexu vesnickém ohňostroji – „A to už je jako všechno?“.

Za 65Kč dostanete 200ml průměrného nápoje, který se po 10-15 minutách ohřeje na 40°C. Tudíž nezahřeje, neposílí, nedodá moc sil. Bez nadšení ho vypijete a budete spíše zklamáni. Jistě, dokážu si představit situace, kdy nepůjde rozdělat oheň a uvařit si ranní kávu. Ať už z jakéhokoli důvodu. Pak taková plechovka jistě přijde vhod. Ale za celou dobu co se toulám venku, ani jednou jsem v takové situaci nebyl a ani by mě nenapadlo nějakou takovou plechovku tahat s sebou. Proto i nadále takové samoohřívací potraviny budu považovat spíše za zábavnou, avšak trochu předraženou kuriozitu.