Dnes tu máme velmi neobvyklou věc, kterou nejspíše skoro nikdo z vás nezná. Knife Vault – pouzdro pro dlouhodobé uskladnění zavíracích nožů.

 

Jedná se o kvalitně ušité nylonové pouzdro o velikosti 20x16cm.

 

Do předního panelu můžete vložit vizitku či seznam uskladněných nožů.

 

Nebo ten panel můžete odstranit a nahradit nějakou nášivkou.

 

Uvnitř najdete 6 polstrovaných kapes rozdělených do dvou částí, ze kterých je jedna uzavíratelná.

 

Rovnou přejdu k hlavní nevýhodě takového pouzdra. K nepřehlednosti. Pokud hledáte konkrétní nůž, těžko zjistíte, v jaké kapse se nachází, a tudíž je musíte prohlédnout všechny. Zaháknutí zavíracího nože klipem za okraj nepřipadá v úvahu.

 

Pouzdro totiž pak nezavřete.

 

Druhá strana kapes má stejný problém.

 

Musíte tak své mazlíčky schovat dovnitř.

 

Takto pak vypadá plně obsazené pouzdro.

 

I přes nepřehlednost jsem s tímto pouzdrem spokojený a lituji toho, že jsem si nějaké takové nepořídil v době, kdy se mi na stole válelo 5 různých Sebenz od Reeva a ostatní nože jsem přechovával v plastových přepravkách. Ať už sbíráte džentlmenské damaškové nože s jemnou perletí na rukojetích, nebo high tech titanové zavíráky, občasný škrábanec při dlouhodobém uskladnění je celkem běžnou záležitostí. Pokud tomu chcete zabránit (případně pravidelně slyšíte věty typu “Nechtěl bys už uklidit nože z toho stolu?”), může podobné pouzdro být celkem slušným řešením. Navíc toto pouzdro na 6 pozic stojí u Bökeru 21,95Eur (609,-Kč), což vás vyjde mnohem levněji, než dávat 10-20% slevu na poškrábané nože při jejich prodeji. 🙂

 

P.S. Pokud zavírací nože sbírate ve velkém, doporučuji spíše verzi na 12 pozic. Stojí o pouhých 10 Eur víc ( 32.95Eur = 915,-Kč) a jeho kapsy jsou různě veliké, takže nebudete mít problém uskladnit i větší nože, například Benchmade Skirmish či něco podobného. Najdete ho ZDE.