V Čechách se tento trend ještě tolik neujal, ale ve světě vyskakují jako houby po dešti všemožné firmy, které vám za předplatné zasílají každý měsíc balíčky plné předmětů zaměřených na určité téma. Můžete si tak objednat pravidelnou dávku sladkostí z celého světa, triček, hraček pro svého psa nebo dokonce měsíční zásilku cvičebních pomůcek. A dokonce existují firmy, které vám budou každý měsíc zasílat předměty určené k přežití v přírodě nebo v různých nouzových situacích.

 

Princip je jednoduchý, zaplatíte měsíční předplatné, které začíná na 25 dolarech (600 kč) plus poštovné a pak čekáte, až vám přijde balíček. Předem obsah balíčku neznáte, takže je to vlastně taková loterie, jestli za své peníze dostanete opravdu něco užitečného. Většinou hodnota balíčku odpovídá hodnotě věcí vevnitř, ale občas se může stát, že máte štěstí a najdete uvnitř něco opravdu zajímavého, co byste za takovou cenu normálně nepořídili.

 
 

Kromě výbavy jsou většinou součástí balíčku i příručky nebo letáčky s návody a tipy na přežití.

 

Některé firmy to berou vážněji a zasílají pouze dva až tři předměty, u kterých si myslí, že se budou v krizové situaci opravdu hodit.

 

A některé se do toho pustí s plnou parádou a přibalí vám hromadu tacticool nesmyslů.

 

Co na to říkáte? Byli byste ochotni si takové měsíční balíčky předplatit? A pokud ano, kolik byste do toho byli ochotni investovat?