Jsou věci, které ani zdaleka nemůžete označit jako praktické, ale stejně je prostě musíte mít. Pro všechny milovníky Star Wars a multifunkčních nástrojů je takovou věcí multitool ve tvaru vesmírné lodi Millenium Falcon.

 

Co se skrývá uvnitř? Han Solo ani Chewbacca na vás z lodi nevyskočí, zato vevnitř najdete dohromady sedm nástrojů z oceli: křížový šroubovák, plochý šroubovák, čtyři inbusy, ukryté v nákladovém prostoru, a klíč s nastavitelnou velikostí.

 

 

Rozhodně nemůžete očekávat plnohodnotný nástroj pro každodenní nošení, jako například od firmy Leatherman nebo Victorinox. Ale drobné opravy v domácnosti by měl Millenium Falcon zvládnout. A pokud se chcete předvést před přáteli, že jste vždy připraveni, můžete si být jisti, že takový nástroj vzbudí mnohem více pozornosti, než tradiční nářaďové kleště.

 

Pokud vás nástroj zaujal, prodává se na thinkgeek.com za 29,99 dolarů, čili přibližně 750 kč (a nebo zkuste své štěstí na e-bay).

A ještě zajímavost na závěr. Pokud jste náruživí fanoušci Star Wars a chcete to dát najevo i v terénu, mohla by vás zajímat nová kolekce Columbia Sportswear, která byla vypuštěna na trh zároveň s uvedením filmu Rogue One do kin. Jde o bundy inspirované kostýmy právě z tohoto filmu.