Jak už jste mohli zaznamenat v našem reportu z výstavy ISPO, LifeStraw uvádí na trh několik nových modelů vodních filtrů. Asi nejvíce nás zaujal nový filtr LifeStraw Steel.

  

Základem je stejný filtr jako v LifeStraw Personal nebo LifeStraw Go – kapacitu má minimálně 1000 litrů a přefiltruje 99,9999% bakterií a prvoků. Filtr je ale schovaný v mnohem odolnějším a elegantnějším nerezovém těle.

 
 

Navíc má LifeStraw Steel v sobě zabudovaný ještě výměnný filtr s aktivním uhlím, který by měl vylepšovat kvalitu a chuť vody a odstraňovat některé chemikálie (například chlór). Uhlíkový filtr je schopný přefiltrovat 100 litrů vody, pak je třeba filtr vyměnit za nový.

 

Při rozměrech 21×3 cm je přibližně stejně velký jako původní LifeStraw Personal, ale kvůli použitým materiálům a dalšímu filtru jeho váha vyskočila na 160g (skoro 3x těžší než Personal).

S dražšími materiály pochopitelně šla nahoru i cena. V současnosti se LifeStraw Steel prodává za 65 euro a není jisté, jestli se náhradní uhlíkové filtry musí dokupovat, popřípadě jestli a v jakém počtu jsou součástí balení.

Máme ale přislíbený LifeStraw Steel na testy, takže si můžete být jisti, že se mu v budoucnu pořádně podíváme na zoubek.