Elektronika se v dnešní době dostane téměř všude. Pokud si ještě chvíli počkáte, brzy ji budete moct mít i ve svém tetování.

 

Tedy spíš než skutečné tetování to připomíná dětské tetovačky ze žvýkaček. Na kůži si nalepíte fólii, ve které je senzor a elektrovodivá barva. Už před nějakou dobou se Motorola snažila protlačit na trh podobné „tetování“, které by po přiložení odemykalo chytrý telefon.

 

Oblíbeným vynálezem roku se to očividně nestalo, ale nyní jsou na obzoru další elektronická tetování, která budou nejspíš o dost smysluplnější. Vědci se totiž začali věnovat vývoji tetování se senzory, které se zaměřují na sledování fyziologických funkcí. Takové tetování bude schopné měřit vaši srdeční frekvenci, tělesnou teplotu a řadu dalších věcí. Asi největší využití tetování by bylo ve zdravotnictví – mohlo by vám to ušetřit návštěvu lékaře kvůli preventivním prohlídkám nebo zavolat pomoc při úrazu. Jeden z výrobců elektronických tetování dokonce mluví o využití v armádě, kde by podobné senzory mohly sledovat nejen zdravotní stav vojáka, ale mohly by například i detekovat nebezpečné látky ve vzduchu. V běžném životě by pak tetování mohlo sloužit ke sledování vašich sportovních aktivit.

 

Mluví se také o tetování, které by v sobě ukrývalo veškeré vaše osobní a bankovní údaje, takže byste se nemuseli bát, že vám někdo ukradne peněženku. Otázkou je, jak by taková tetování byla napadnutelná. Navíc by se musel vyřešit problém krátké životnosti tetování, protože pokud by se vám takové tetování někde nečekaně slouplo, měli byste zaděláno na pořádný průšvih.