Ruční výroba je vždy osobitější a má větší kouzlo, než strojová. A když se navíc výrobci podaří z tak obyčejné věci, jako je pouzdro na zbraň, vytvořit malé umělecké dílo, pak si zajisté zaslouží takový výrobce zvláštní pozornost. Malá americká firma Savoy Leather, která ručně vyrábí kožená pouzdra na zbraně s velmi originálním designem, nám tak učarovala, že jsme se rozhodli vám ji představit.

1

2

3

savoy_leather5

 

Vše začalo, když Jeremiah Savoy dostal od své ženy jako dárek kusy usně a nástroje na její zpracování.  Práce s kůží ho velmi bavila a brzo svými výrobky obdarovával známé a kamarády. Pak ale začala být nouze o peníze a tak ho manželka postrčila k tomu, aby ze svého koníčku udělal výdělečnou činnost. Jak se říká, cherchez la femme. Takto tedy roku 2011 vznikl Savoy Leather. Firma se už dnes trochu rozrostla, má devět zaměstnanců, ale vše se stále dělá ručně a za většinou designů stále stojí Jeremiah.

4

5

6

 

A design je právě to, čím je Savoy Leather výjimečný. Výrobců kožených pouzder na zbraně je na světě dost, ale jen těžko byste u jiných firem hledali pouzdra s tak osobitým vzhledem. Nabídka Savoy Leather sahá od vlasteneckých motivů až po kresby inspirované popkulturou.

savoy_leather1

7

savoy_leather3

savoy_leather2

8

9

 

Vybere si tak naprosto každý, jak usedlejší lidé, tak ti co rádi vyčnívají z davu. A najdou se zde i jemnější motivy pro ženy.

10

11

savoy_leather4

 

Pouzdra ale nejsou výjimečná jen svým vzhledem. Do objednávky zadáváte výrobci model vaší zbraně a pouzdro je tvarováno přímo na ten konkrétní model. Dále udáváte svou dominantní ruku, zda chcete mít v pouzdře i místo na zásobník a zda chcete nosit pouzdro zvenčí na opasku nebo skrytě (můžete zvolit i variantu, která umožňuje oba způsoby nošení). Dostane se vám tak do ruky výrobek, který je doslova šitý vám na míru. A pokud vám v nabídce Savoy Leather něco chybí, tak jsou ochotni vám to na zakázku vyrobit. Po domluvě tak můžete získat pouzdro na téměř jakoukoliv zbraň (na obrázku níže i s příslušenstvím), které bude zdobit vámi vymyšlený motiv. Pochopitelně má všechno své meze a firma si vyhrazuje odmítnout zakázku na motiv, který by se jim nějak příčil.

12

 

Musíte se ale připravit na to, že takový servis vám řádně provětrá peněženku. Pokud si vyberete z modelů, které má Savoy Leather v nabídce, tak ceny začínají na 100 dolarech (přibližně 2500 kč) za jednoduché nebarevné motivy. U složitých barevných motivů na zakázku může jít cena až na 250 dolarů (cca 6400 kč). Po přičtení poštovného a cla se vám už z takové cenovky může zamotat hlava. Což ale není u poctivé ruční a navíc zakázkové práce z drahých materiálů zas tak překvapující. Navíc kupujete produkt, který když se o něj budete řádně starat, tak může sloužit ještě vašim vnoučatům. Otázkou je, jak se budou vnoučata tvářit, když jim prarodič v závěti odkáže pouzdro s Deadpoolem na jednorožci.

13

 

Dále je potřeba počítat s tím, že vám balíček s objednávkou nedorazí do druhého dne. Na výrobek vlastního návrhu je třeba si počkat zhruba 10-14 týdnů, než vůbec dojde k výrobě. I se zasláním může pak trvat až 4 měsíce, než dostanete výrobek do vlastních rukou.

14

15

 

Rozhodně to tedy nejsou pouzdra, která by si měl pořizovat člověk ke své první zbrani. Před nedávnem jsme zde měli článek o výběru první zbraně a teď si představte, jak by se neštěstí autorky článku znásobilo, kdyby kromě špatně zvolené první zbraně měla k té zbrani ještě drahé zakázkové pouzdro, které už jí na jinou zbraň nesedne.

Pokud ale máte ten správný „kousek“ vybraný a nedáte ho z ruky, pak vám pouzdro od Savoy Leather zaručí, že minimálně půlka osazenstva střelnice zezelená závistí. A na veřejnosti si alespoň můžete zamachrovat peněženkou nebo klíčenkou, které Savoy Leather taky vyrábí.

16

17

18

 

Zdroj 1

Zdroj 2