O českém výrobci Combat Gear jsme psali už v jednom z tištěných magazínů VYBAVEN, jako o nadějné hvězdičce na domácí scéně. Když má někdo šikovné ruce a slouží nějaký ten pátek v armádě, tak nápady na kvalitní vybavení přicházejí skoro samy.

S Combat Gearem jsme se domluvili hned na několika projektech a toto je jen první ochutnávka :-).

 

Kam s turniketem na vestě?

Otázkou “Jak kruci nejlépe připevnit turniket na vestu?” se čas odčasu zabývá každý voják či policista. Jsou tu dva druhy řešení:

  • MINImalistické – vezmete silnější gumičku, protáhnete sloupcem molle a ve vzniklých očkách turniket upevníte. Nic to nestojí, váží to pár gramů, turniket to udrží, jen esteticky to moc nevypadá a gumička se časem může opotřebovat / přetrhnout.

riggerrubberbands03-300x205

 

  • MAXImalistické – pořídíte si full size sumku na turniket. Ta dlouho vydrží, vypadá profesionálně, ale už stojí přes dvě stovky, váží zbytečně moc gramů a může zabrat zbytečně mnoho místa.42i95-03

 

Light držák na škrtidlo

Takže se tu budeme bavit o zlaté střední cestě. Jde o naprosto jednoduchou věcičku, skládající se z pevné platformy, která spotřebuje jen 1 sloupec + 3 řady molle vazby, a 2 mil-spec pruženek. Celkem nicotných 14g.

 

Nic víc nepotřebujete, aby turniket na vestě držel. Pravděpodobnost, že ho ztratíte při nějakém divokém přesunu je u všech tří variant prakticky stejná – stát se může cokoliv a musí už trochu zasáhnout i náhoda.

 

Běžné činnosti jako běh, seskoky nebo plazení rozhodně nejsou problémem. Turniket se plastovou částí, která fixuje vratidlo, hezky pověsí do pruženky a drží.

 

Instalace do vazby není těžká, jen pokud najdete zrovna těsnější sloupec, bude to na kleště :-). Minimálně jedno gumové očko totiž musíte prostrčit molle vazbou společně s platformou a to nemusí jít úplně snadno.  Uchycení je ale pevné a celkem elegantní (cedulka se lvem pod vloženým turniketem nejde vidět, případně ji můžete přeložit a shovat). Dá se použít jak s C-A-T tak SOFT-T.

 

Resumé

Pouzdro na turniket ve vz.95 se shání těžko a všechna dostupná jsou celkem předimenzovaná (jestli ale vzor les není zrovna vaším šálkem kávy, můžete si vybrat z většiny moderních kamufláží). Pořízením držáku na turniket od Combat Gearu, dostanete za 117,-Kč velmi kvalitní vychytávku a už nebudete muset řešit žádné gumičky.

 

Pokud sháníte raritní kousek výbavy, komerčně vyráběné vám nesedí nebo potřebujete drobné úpravy, můžete si nechat ušít vše na míru. Objednávejte přes Facebook Combat Gear (pouze prozatím, než vzniknou www stránky).

11870909_894694050580103_7181965410835613217_n