Jistě každý z vás dokáže teď hned vybavit si mnoho příkladů slova rozporuplnost. Já pro vás mám další do sbírky – Hydratační vak HydraPak Full Force.

 

Vznikne to jednoduše. Vezmete kvalitní a velmi odolný TPU materiál. 

 

Se “semišovým” povrchem pro snadné držení jak v holé ruce, tak i v taktických rukavicích.

 

Vyrobíte z něj skvělý hydraťák. Lehký a skladný, promyšlený do detailů. S širokým hrdlem pro snadné mytí a s možností ho rychle vysušit otočený naruby. Dokonce s ryskami pro snazší určení zbylé kapaliny v něm. 

 

Samozřejmě s možností úchytu pomoci sucháčů v hydratačních batozích.

 

Svařený za pomoci tzv. “RF Weldingu”, tedy radiofrekvenčního svařování. Což má zaručit odolnost a až nezničitelnost spoje. Moje osobní zkušenost je taková, že to prostě drží. 🙂 A to i v případě, kdy jsem si na poloprázdný vak uložený v hydratačním batohu na vestě omylem sedl.

 

V tu chvíli jsem se spíše obával, zda to vydržel ventil. Ale ano, ustál to bez úhony. Mimochodem, ventil, resp. tlačítko odpojení hadičky, je ze ve všech hydratačních vaků, co jsem zatím zkoušel, na Full Force nejpohodlnější. Opět není problém manipulovat s čímkoli i v rukavicích. A to ani v případech, kdy chcete hadičku odpojit rukou ponořenou do batohu, bez nutnosti vyndání celého vaku ven.

 

Mimochodem, na správné fungování ventilu výrobce taktéž myslel a přihodil do balení i malý sáček se silikonovou lubrikaci, kterou doporučuje občas používat na pohyblivé spoje.

 

A já osobně doporučuji sem tam máznout i tato plastová žebra na hrdle vaku pro snazší otevření. Občas se ten plastový uzávěr zadrhne natolik, že mám strach, abych něco nezničil při otevírání.

 

Když to vše budete mít, ten výsledný skvělý hydratační vak vezmete a rozhodnete se ho vylepšit ještě víc. No a když není prostor pro zlepšení na samotném vaku, tunit se přece dá hadička. Na té se také moc změnit nedá. Ale co když…

Heuréka! 

Když nevíte coby, hledejte inspiraci všude kolem sebe, například inspirujte se v jiném oboru! 

A já se vsadím, že přesně vím, kde se inspiroval tvůrce geniálního vynálezu, kterým následně obohatil tento hydratační vak. Během vyšetření u proktologa, tzv. “per rectum”. Protože jedině tam ho mohlo napadnout umístit na konec hadičky místo jakékoli obvyklé koncovky klystýrovací irigátor. Tedy velkou jak kráva gumovou hrušku, která vám má usnadnit život. Pomoci ní si údajně máte čistit své oblečení a výbavu, umývat si ruce a nádobí a pojit své mazlíčky. Ano, tímto malým čůrkem. Ano, za pomoci té velké hrušky.

 

A nejhorší na tom všem je, že ani nejde oddělat tak, aby se picí koncovka připnula rovnou na hadičku. Buďto máte hrušku nebo smůlu. Vyberte si.

 

Bez té hrušky samozřejmě také můžete umývat nádobí a dávat napít svým zvířátkům, ale to by pak vynálezce neměl co představovat na světových výstavách.

 

Když k tomu přičtete 120 cm dlouhou hadičku a celé to umístíte na svou vestu, bude to vypadat naprosto báječně. To, jak pohodlně se vám s tím bude běhat, skákat, střílet, si můžete domyslet sami.

 

Nejpohodlnější řešení je omotat tu hadičku kolem krku a hrušku si frajersky přehodit přes rameno zpět na záda… 😀

 

Hadičku naštěstí můžete bez problémů dle potřeby zkrátit.

 

Ale s hruškou bohužel neuděláte nic. Pokud tedy nevysolíte dalších 7 USD za novou picí koncovku, či rovnou 15 USD za novou hadičku s koncovkou.

 

K samotnému hydratačnímu vaku HydraPak Full Force nemám absolutně žádné výhrady. Vřele vám ho mohu doporučit a věřím, že budete spokojení. Jen v žádném případě si nekupujte tuto příšernou verzi, kterou mám já. Ta je navíc o pár stovek dražší. Zůstaňte raději u klasického provedení Force s běžnou koncovkou. Já mám jediné štěstí, že tyto hydratační vaky používají tzv. Plug-N-Play system připojení hadiček, takže jsou vzájemně nahraditelné třeba s izraelským Source. Takže to vyřeším tak, že tu hadičku odpojím ze svého Source WXP, protože budu-li srovnávat samotné vaky, HydraPak mi přijde daleko lepší, pohodlnější a (!možná!) i odolnější. Každopádně je mi velmi sympatická i jejich “No questions asked” doživotní záruka. Jednoduše vám zničený výrobek vymění. Bez otázek a průtahů.