Asi všechno, co člověk vyrobí, časem prochází minimalizací. Tento jev se nevyhnul ani taktické výstroji a některé chest rigy teď nejsou o moc větší, než admin panely na nosič plátů. Dnes se podíváme na nový Chest Rig Micro od Haley Strategic, který svou velikostí skoro připomíná taktickou pánskou podprsenku.

 

Micro je určený hlavně pro nasazení ve vozidlech a jiných stísněných prostorách a ve městech, když chcete mít taktickou výbavu skrytou. Dle výrobce by obrysy chest rigu měly být kompletně skryté pod volnou mikinou nebo bundou. Na druhou stranu, když potřebujete jít do ostřejší akce s balistickou ochranou, chest rig se dá jednoduše přizpůsobit a po odepnutí ramenních popruhů se dá snadno připnout na nosič plátů. Nemusíte tak řešit přeskládávání materiálu z jednoho kusu výstroje do druhého a vše máte na místě, na které jste zvyklí.

 

A co se do takového drobečka vejde? Základem je velká sumka s pružinkami na jedné straně a velcro panelem na druhé straně. Tam můžete naskládat různé drobnosti, od turniketu, přes multifunkční nástroj, až po GPS.

 

Za ní se nachází velcro kapsa, kam se vkládají sumky na zásobníky.

 

Sumky v základu k chest rigu nejsou, musíte si je dokoupit. Buď Micro pojme 3 zásobníky 5.56, 2 zásobníky 7.62 a nebo 4 zásobníky do SMG nebo pistolí. Sumky jsou samosvorné a v případě sumek na 5.56 nebo 7.62 do nich můžete dát i vysílačku.

 

Na bocích jsou další dvě sumky na drobnosti, které jsou jištěné pruženkou. A to je vše… prosté a jednoduché. Micro je kompatibilní i s dalším příslušenstvím od Haley Strategic, ale když byste ho začali ověšovat dalšími sumkami, tak jdete proti konceptu nosiče a postrádá smysl kupovat tak malý nosič.

Cena za nosič je 142 dolarů (kolem 3 000 kč) a sumky na zásobníky se podle typu pohybují od 19 do 32 dolarů. Vyrábějí se v maskování Multicam, v černé, coyote, šedé a ranger green barvě.

 

Co na takové miniaturní chest rigy říkáte?