Firma Klymit je známá hlavně díky nafukovacím karimatkám (recenze můžete najít zde a zde). Sem tam ale zabrousí i do výroby batohů. Nyní se Klymit pouští do zajímavého projektu, ve kterém spojují své znalosti z výroby batohů i karimatek – první vodotěsný batoh se zádovou konstrukcí plněnou vzduchem.

 

Základem Splash 25 je vodotěsný vak s tradičním rolovacím uzávěrem. Uzávěr je ještě pojištěný popruhem s háčkem, za který se dá pověsit další výstroj.

Podobných vodotěsných batohů se už na trhu pohybuje několik. Čím je ale Splash 25 výjimečný, je jeho zádový systém. Ten tvoří systém vzduchových kapes, podobných nafukovací karimatce. Nafouknuté kapsy dávají batohu pevnou strukturu, ale zároveň se dle výrobce přizpůsobují lidskému tělu, takže nijak neomezují pohyb.

Navíc batoh díky zádům naplněným vzduchem plave na hladině.


Vzduch můžete dofouknout pomocí pumpičky umístěné na ramenním popruhu.

Celkově to vypadá na zajímavý produkt pro všechny příznivce vodních sportů a dalších aktivit spojených s vodou.

Firma Klymit se rozhodla umístit svůj projekt na Kickstarter, takže pokud se vám Splash 25 líbí, můžete jeho produkci podpořit zde. Cena je zatím nastavená poměrně rozumně na 90 dolarů (cca 2200 kč) za batoh v šedé barvě. Podle úspěšnosti kampaně mohou přibýt další barevné variace.