“Malý batůžek vhodný jako záložní pro případ, kdy potřebujete odložit potřebné věci a nemáte sebou klasický batoh. Velmi lehký, po sbalení má rozměr 16 x 12 cm. Vnitřní kapsa 17,5 x 13 cm, např. pro peněženku či pas. Dvě síťované boční kapsy a dvojité dno.


 

Parametry:

Přezky: Duralex.
Materiál: Polyester
Hmotnost: 120g
Obsah: 20l”

Tolik informací od českého dodavatele Top-armyshop.cz

Nevypadá špatně, že?

 

Výsledek testování? Zhruba takový:

0005

 

Nebo spíše takový:

jack

 

Proč?

Jednak proto, že vevnitř najdete takovou divočinu, kterou jsem viděl snad poprvé v životě. Jsou tu nejen umělecky vystřihované okraje.

 

Ale i zapalovačem připálené stehy.

 

Jenže ani to není to nejhorší. Zaplatili byste skoro 600,-Kč za jednorázový batoh? Já ne. Po měsíci testování (čti po 10 návštěvách obchodu) se mi ten batoh trhá na několika místech. Dětské přezůvky možná unese, ale běžný nákup vůbec. Sakra, vždyť i taška z LIDLu za 5 korun s banánem mi toho vydržela víc!

 

Nemohu to tvrdit jistě, avšak mám velmi silný pocit, že polská firma s hrdým názvem Fjord Nansen je hladovým překupníkem čínských sraček výrobků z DX s cenovkou „0.95USD + pošta zdarma“, na které pak umístí své logo a prodá s desetinásobnou marží. Nebylo by to rozhodně poprvé. Dalším příkladem jsou například „značkové“ nože od firmy Viking Norway, pozor na ně. Pokud nutně musíte nějaký ten nouzový batoh mít, kupte si ho za 99,-Kč v IKEE. Nejen že je pětkrát levnější, ale má i o 8 litrů větší objem.

 

P.S. Zajímavé je, že u českého distrubutora Top-armyshop.cz, odkud ho mám já, je tento batoh o necelou stovku levnější, než na oficiálním polském webu.