Batoh Osprey Kyte 46 Woman vychází z modelu pánského trekového batohu Osprey Kestrel, avšak je upraven speciálně pro dámskou postavu. Mnoho nastavitelných popruhů (ramenních, hrudních a bederních) má zaručit maximální komfort drobnější ženské konstrukci na dlouhých túrách či při náročnějších sportovních aktivitách. Detailním nastavením lze docílit toho, že vám batoh umožní volnost pohybu a nebude vám překážet při žádných, ani náročnějších pohybech. Tak alespoň hovoří oficiální materiály.

 

Parametry:
Objem:
46l
Rozměry: 70 x 35 x 36 cm
Hmotnost: 1,61 kg
Barva: černá, modrá nebo fialovo-růžová

Batoh je připraven do nejrůznějších terénů i klimatických podmínek. Proti dešti ho má ochránit integrovaná pláštěnka umístěná ve spodní části batohu, kterou snadno nasadíte. Stejně lehce ji sbalíte zpět.

 

Naopak, při vysokých teplotách slibuje zádový systém AirScape™ efektivní odvětrávání zad a zároveň se podílí na rovnoměrném rozložení váhy mezi ramena a bedra.

 

Vnitřek batohu je rozdělen zipem na hlavní komoru s horním i bočním přístupem, spacákovou komoru se spodním přístupem, a víko, které má další kapsy uzavíratelné zipem. Vhodné pro umístění častěji používaných drobností. Kapsa obsahuje také vnitřní poutko na uchycení klíčů.

To, že batoh Osprey Kyte 46 není určen pouze na jednodenní túry, naznačuje spousta popruhů a kapes, které pojmou i nezbytné věcí na vícedenní treky. Kromě kapes na víku batohu nalezneme dvě strečové kapsy na bocích batohu a jednu přední strečovou kapsu. Bederní pás obsahuje dvě prakticky vypadající kapsičky na uložení drobných věcí, které chcete mít neustále při ruce, aniž byste museli batoh odložit ze zad. Na ramenních popruzích se nachází hrudní, výškově nastavitelný popruh s integrovanou píšťalkou v přezce. Také systém na uchycení trekových holí ,,Stow-on-the-Go™“, který umožňuje v různorodém terénu rychlé uchycení nebo odejmutí trekových holí bez sundávání batohu.

Speciální poutka na přední části batohu umožňují bezpečný přenos cepínů. Na bocích batohu jsou umístěny kompresní popruhy, za které můžete upevnit také mnoho věcí nebo pomocí těchto popruhů batoh stáhnout a zmenšit jeho rozměry. V přední spodní části batohu se nachází dva nastavitelné popruhy pro umístění karimatky. Vodní rezervoár (není součástí batohu) můžete umístit do speciální kapsy v zádové části batohu.

 

Batoh lze využít při jednodenních nebo vícedenních výletech, horolezeckých aktivitách i při nízkonákladovém cestování letadlem, protože rozměry batohu odpovídají rozměrům příručního zavazadla (záleží na letecké společnosti, popř. nenaplňovat batoh do úplného objemu).

 

Batoh můžete zakoupit i v ČR. V nabídce najdete i menší 36l a větší 66l variantu.

 

 

 

Pro vybaven.cz napsala Gabriela Langerová.

 

Zdroje:
hanibal.cz
scoutoutdoors.com
ospreyeurope.com