Historie firmy Berghaus začala v roce 1966, tedy v době, kdy ještě neexistoval ani pojem „Outdoor”, ani celé to šílenství kolem něj.

Dva profesionální horolezci jménem Peter Lockey a Gordon Davison tehdy založili firmičku na vývoj, výrobu a následný prodej kvalitního vybavení vycházejícího z jejích vlastních zkušeností a potřeb. Svůj první obchod otevřeli v britském New Castle a již záhy slavili úspěch.

 

Nebudu teď přežvýkávat další vývoj této světově proslulé firmy a přejdu rovnou k věci. K několika věcem. K military řadě batohů Berghaus.

 

Jednoduché, účelné, odolné.

Tak by se dala shrnout filozofie firmy Berghaus při navrhování a výrobě military řady svých batohů. Jejich výrobky si mezi širokou konkurencí vybrala do výstroje řada armád z celého světa, a to včetně německého Bundeswehru a britské armády. Oblíbené jsou i mezi speciálními vojenskými a policejními jednotkami.

V podobě prototypů výrobky Berghaus prochází náročným testováním u reálných bojových útvarů a po zapracování všech připomínek jdou teprve do sériové výroby. Ani potom vývoj neustává a poznatky z bojového nasazení se využívají na neustálé vylepšování stávajících modelů.

 

Za zmínku stojí hlavně systém MMPS, který je tím nejdůležitějším na celé řadě těchto military batohů. Jedná se o modulární systém vyvinutý firmou Berghaus, který umožňuje maximální variabilitu pro různé situace. Hodně zjednodušeně řečeno, jedná se o stavebnici, která se skládá z několika modelů batohů a mnoha kapes různých typů, které můžete dle libosti kombinovat či nosit samostatně.

Podrobně o příslušenství se píše ZDE. Klikejte na jednotlivé položky a uvidíte různé jejich kombinace.

V reálu to vypadá zhruba takto:

Postranní kapsy, jakýsi základ celého systému MMPS.

 

Organizační kapsa.

 

Hydratační batoh.

 

A Grab Bag. Velmi originální řešení. Jde v podstatě o výměnné víko k velkým batohům, které v případě potřeby jednoduše odepnete a používáte skutečně jako „Grab Bag”, tedy pohotovostní 35 litrový baťůžek.

 

Veškeré podrobností o tomto systému a celé military řadě batohů Berghaus najdete ZDE.

Naši dlouhodobí partneři, firma Military Range, se stali výhradními dovozci těchto batohů do ČR a na Slovensko a jednu takovou „sadu” poskytli na testování a sepsání recenze.

Tu zrovna chystáme, tak se těšte 🙂