Povězme si to na rovinu. Většina z nás následující zboží kupovat nebude, protože ho, bohužel, nepotřebuje. Ale kdybyste přeci jen někdy v budoucnu chtěli diskrétně přesunout milion babek v použitých bankovkách, našli jsme pro vás dostatečně apartní taštičku. Kufříky jsou v této sezóně zjevně pasé.

 

1M Hauly, čili přepravka na jedno mega, je odolná černá taška. Vydrží vlhkost, monzun, neprotrhne se, což zajišťuje použitý materiál SDRT Grade Dyneema® Composite Fabric, který má být dvakrát pevnější než kevlar, ale je daleko lehčí. 

 

Je tak nenápadná, jak jen podobná věc může být. Přibližně po třech cestách materiál nahodí vzhled ve stylu nedbale pokrčené elegance. To prý daleko méně přitahuje oči celníků a jiných bystrých pozorovatelů.

 

Milion korun českých dnes už není takový peníz, jako býval, a navíc máme pětitisícovky, takže kupička je to poměrně malá. V dolarech ale nedostanete vyšší bankovku, než 100 dolarovku, a to vám pak udělá pěknou hromádku. Použité bankovky mají pochopitelně o něco větší objem, pokud jsou pohromadě. I na to v SDR Traveller mysleli, vejdou se tam prý bez problémů.

 

Dobrá zpráva je, že je taky velmi lehká a pojme 20 litrů… čehokoliv. Výrobce uvádí, že když zrovna nemáte po ruce milion dolarů, můžete tašku použít jako klasickou cestovku. Tedy, musíte si k ní sehnat ještě popruh, ten v ceně není, co byste taky chtěli za pakatel 220 dolarů, tedy cca 4538,-Kč. Za tuhle cenu ale dostanete speciální vychytávky, jako je zip, poutka na karabiny, nebo ucho dostatečně velké, aby se do něj vešla ruka v rukavici.

 

Pokud potřebujete ještě taštičku na toaletní potřeby (toto použití doporučuje výrobce), jsou tu menší přepravky na 10, 100 a 400 tisíc dolarů. Tedy, ta nejmenší z nich je momentálně vyprodaná, protože 10 tisíc je asi nejběžnější částka, kterou lidé pašují převážejí přes riziková území.

 

No a protože jeden nemůže být vždycky dostatečně opatrný, za pakatel 500 dolarů, tedy 10315,-českých, si můžete opatřit speciální stínící vložku do výše zmíněné milionové přepravky. Obal Hauly Heist odstíní jakékoliv elektronické signály vycházející zevnitř tašky. Starý dobrý alobal už je prostě out.

 

Pokud tedy zvažujete novou kariéru, zamyslete se nad potřebným vybavením. Pro inspiraci tu pro vás máme pár uměleckých fotografií, které naznačují možná využití těchto zavazadel. Kupodivu se to fotografovi podařilo vyjádřit s použitím minimálního množství zbraní a podezřelých malých sáčků.

 

Pro Vybaven.cz píše M.O.

Zdroj.