V Čechách zatím ne moc známá značka Sea To Summit představila novou edici skladného nádobí pro treky. Nemusíte se tedy snažit sbalit klasický ešus, X-POT hrnce prostě zmáčknete a jako placku nacpete do batohu/auta/. Zajímavá konstrukce zajišťuje vysokou skladnost celého kompletu.

Dno hrnce je tvořeno hliníkem, takže o efektivitu vaření mít strach nemusíte, boky jsou potom vyrobeny z odolného silikonu.

 

Ke každému hrnci je průhledná plastová poklice, která je pevně zamknutá k hrnci během transportu pomocí gumových držadel. Vybrat si můžete ze tří velikostí o objemu 1.4l, 2.8l a 4l.

 

Existuje také varianta ve tvaru konvice, která má dvě velká ucha a lze v ní tak pohodlně vařit a manipulovat s větším množstvím vody.

 

Existují i pánve, misky a hrnky se stejnou konstrukcí, takže X-POT může v důsledku hrdě konkurovat námi nedávno testované sadě Light My Fire.

 

Všechny použité materiály jsou BPA free a vhodné na vaření. Výrobce nabízí především celé sety nádobí, takže ať už jste sám nebo s rodinkou, vždycky budete mít dostatek nádob na vaření. V ČR oficiálně asi těžko sehnatelné.

 

Pro Vybaven.cz sepsal Matyáš Vejskal.