SIGG je známým švýcarským výrobcem různých outdoorových lahví a to především těch s klasickým očkem.

 

Řada WMB Sport se designem vymyká a je trochu jinak řešená. Lze ji například používat s klasickými cyklo držáky.

 

Lahev má objem 0,75l a je z hliníku, který je zevnitř pokryt vrstvou EcoCare. Ta má zlepšovat údržbu a pomáhat udržovat lahev v čistotě. Udělali jsme malý test, kdy jsme láhev zhruba dva měsíce neumývali a jen vyplachovali a nakonec jsme v ní nechali kontaminovanou vodu 2týdny „zrát“. Voda i po té době výrazně nezapáchala a byla pitelná. Lahev i po půlroce intenzivního používání a dvou umytí pouze jarem vypadá stále dobře.

 

Zvenku je nanesen černý matný nástřik, který velmi dobře drží.

 

Celkově je lahev při své váze 160g velmi odolná, snese drsné zacházení i pády z výšky. Jediné stopy napáchaného násilí jsou miniaturní promáčkliny, ale to nejde tenkému hliníku vyčítat.

Uzávěr je potom řešen tří fázově. Podotýkám, že závity se používají bezproblémově a těsnění vypadají kvalitně. Všechny plastové díly jsou BPA free.

Úplně nahoře je umístěn sportovní náustek, který se otevře vytažením a po zamáčknutí se dá otočením uzamknout.

 

Ventil je dvoucestný, takže zatímco pijete, vzduch může proudit do lahve a vyrovnávat tak tlak.

 

Malou nevýhodou je fakt, že když pijete z plné lahve, náustek má tendenci se vahou lahve uzavírat, ale dá se to vychytat. Druhá věc je, že po uzamčení ventilu se nenapijete jednou rukou, protože zuby v plastovém ventilu nechají jen rýhy. Nicméně si ho klidně rozhryzejte, dá se za dvě stovky koupit nový, případně si můžete obstarat a namontovat úplně jiný 🙂

 

Celý ventil lze sejmout a z lahve je potom možné normálně pít či nalévat.

 

Pro čištění lze potom sejmout i nejspodnější kroužek a zpřístupní se Vám plný průměr lahve.

 

Lahev nefunguje jako termoska, naopak hliník jako velice dobrý vodič zařídí, že se spálíte i ve chvíli, kdy v lahvi máte středně horký čaj. Samozřejmě výrobce říká, že tam máte lít jen tekutiny do 40°C a lahev nikdy nemrazit.

 

Díky opravdu jednoduchému provedení očekávám u této lahve maximální životnost. S oficiální cenou 599,-Kč je lahev dobrým společníkem na cestách, a jelikož je celá v matně černém provedení, hodí se prakticky každému. Na výběr jsou potom samozřejmě i křiklavější varianty.

 

Pro Vybaven.cz testuje a píše Matyáš Vejskal.