Sada cestovního nádobí od americké firmy GSI Outdoors je určena pro ty, co rádi vaří v přírodě, avšak koukají na každý gram. Název Pinnacle Dualist má svůj význam – Pinnacle představuje nepřilnavý vysoce tvrzený teflon, který je nanesen na lehký eloxovaný hliník. Dualist znamená, že sada je zhotovená pro uvaření porce akorát pro dvě osoby.

 

GSI Outdoors se specializuje na výrobky outdoorové kuchyně a právě Pinnacle Dualist byl oceněn dvěma světovými cenami – Editor´s choice 2008 Outdoor, Editor´s choice 2008 Backpacker. Jedná se tedy o sadu známou mezi všemi turisty a dobrodruhy.

 

Sada obsahuje:

  • 1 x 1,8l kastrol
  • 1 x poklička
  • 2 x 570ml hrnek s neoprenovým obalem
  • 2 x 570ml miska
  • 2 x spork (vidlička/lžíce)
  • 1 x obal

 

Hlavní nádoba se skládací rukojetí – kastrol – je vyrobena z eloxovaného hliníku s povrchovou úpravou Pinnacle. S kastrolem je kompatibilní plastová poklička se sklápějícím se ouškem a otvory pro únik přebytečné páry. Pokličku lze využít na slévání vody z těstovin či rýže. Vnitřek kastrolu je vyplněn dvěma páry miska / hrnek, které do sebe natěsno zapadají. Patří k nim i poklička, kterou lze využít také jako pítko. Téměř nerozeznatelně menší hrnek je opatřen neoprenovým obalem sloužícím k izolaci. Součástí sady jsou dva plastové sporky (vidlička/lžička). Praktickou část sady tvoří i samotný obal – nejenže chrání a udržuje sadu pohromadě, ale slouží i jako nádoba na vodu nebo umyvadlo pro nádobí. Je vyroben z nepromokavého materiálu a jeho švy jsou svařované.

 

Parametry sady:

  • Hmotnost: 611g
  • Rozměr: 151x163x151mm
  • Počet osob: 2

 

Skladný systém:

nForm Ultralight – rychle složitelné, složená sada zabírá minimum prostoru v batohu, do sady lze umístit vařič a plynovou kartuši (220g)

 

Materiál:

Pinnacle – materiál kastrolu vyrobený technologií Radiance je revolucí v oblasti nepřilnavých povrchů kuchyňského nádobí. Tato technologie slibuje rozložení teploty při vaření – zrychlení ohřevu o 25% – a vyšší odolnost proti poškrábání a opotřebení.

 

Infinity – plastový materiál misek a hrnků je vyroben ,,zelenou” technologií. Jedná se o ultralehký, recyklovatelný polykarbonát (alternativa BPA-free polykarbonátu). Materiál Infinity neabsorbuje zápach z jídel a ani nevylučuje změkčovadla nebo jiné chemikálie do jídel či nápojů. Výrobky z tohoto materiálu jsou dobře omyvatelné, odolné proti nárazu, mají vysokou životnost a teplotu tání – jsou ultralehké a plně recyklovatelné.

 

Sadu využijete všude, kde vyžadujete rychlou přípravu jídla, nízkou váhu a maximální skladnost nádobí – cestování, kempování, turistika, vysokohorské lezení, skialpinismus, vodácké sporty aj. Pokud tedy sháníte nádobí na cesty, doporučujeme zvážit i značku GSI.

 

 

Zdroje:

hanibal.cz
gsioutdoors.com