Sháníte služební opasek, který by vám dlouho sloužil? Máte rádi spony Cobra od AustriAlpin? Tak to se určitě podívejte, jak vypadá takový opasek od Helikon-texu za slušné peníze.

 

Opasek je velmi jednoduchý. Popruh je z kvalitní pevné nylonové pásoviny.

 

Spona AustriAlpin ve velikosti 45mm s rychlým rozepínáním je legendou. Je potřeba stisknout obě páčky po stranách, při stisknutí pouze jedné se vám opasek rozepnout nepodaří – to je celkem spolehlivá konstrukce zabraňující nechtěnému otevření. Spona samotná má unést minimálně 1835kg v kruhové konfiguraci, případně 917kg napřímo.

 

S váhou 218g (spona samotná má 63g) a žádným zbytečným výčnělkům, D očkům atd., nebudete o opasku skoro vědět (narozdíl od Pentagon Trainer Belt, který je trochu moc “zlomený” a už citelně překáží). Velikost opasku doporučuji kvůli absenci jakéhokoliv průvleku pro volný konec zkrátit na míru doma – nylon zvládnete snadno uříznout a zatavit.

 

Jediná nepříjemnost je taková, že spona je širší než většina oček na kraťasech a musíte jednu část spony z popruhu vyvléct, protáhnout opasek očky a sponu opět nasadit (nebo to různě poohýbat a prorvat skrz :-D). Jen u kraťasů a kalhot Clawgear mi šlo sponu protáhnout přímo očky.

 

Opasek je velmi pevný, nenese známky poškození a zavěšené vybavení na něm dobře drží – nemá tendenci se pod jeho váhou kroutit. Je pravda, že občas se mi naložený opasek mírně povolí, ale lze ho rychle dotáhnout. Výrobce se distancuje od použití opasku při horolezení či slaňování.

 

Za cenu 950Kč je opasek Helikon-tex Cobra FC45 velmi zajímavou volbou a jeden z nejjednodušších „cobra“ opasků, které seženete. Bonusem pro ekologisty může být, že obal opasku lze použít jako škrabku na zamrzlé přední sklo (otestováno v mrazáku a CONFIRMED!) 🙂 😀