Nedávno jsme uvedli článek o Johnnym Strongovi, kde jsme Vám ukázali, že tento herec je nejen nadaným kaskadérem, ale i talentovaným umělcem. Požádali jsme ho o krátký rozhovor, který Vám přinášíme exkluzivně na Vybaven.cz.

 

Vybaven.CZ: Jako kluk ses věnoval bojovým uměním a hudbě. Plánoval jsi nějak svou kariéru?

Johnny Strong: Nemyslím si, že bych kdy měl nějaké plány. Žiji každou chvílí. Vemte si lidi, kteří mají svou práci, ve které stráví většinu života, ale přitom sní o víkendech, kdy mohou teprve začít „žít“ a užívat si, že dělají něco, co milují. Nikdy jsem po takové práci netoužil, místo toho jsem rozšiřoval své umělecké dovednosti. Časem jsem se tím dokázal i uživit.

 

Vybaven.CZ: Jak se stalo, že kluk jako Ty dostal roli v oskarovém snímku Černý Jestřáb Sestřelen? Našli si Tě sami, nebo jsi se přihlásil na casting a byl vybrán?

Johnny Strong: V zábavním průmyslu jsem se už chvíli pohyboval. A když jste v tomto odvětví, tak o vás lidé mluví a tak nějak ví, kdo jste. Člověk přes castingy se se mnou párkrát sešel, na jedné schůzce se zmínil o tomto projektu a řekl, že bych se pro jednu menší roli perfektně hodil.

 

Vybaven.CZ: Před rolí v tomto filmu jsi podstoupil nějaký speciální bojový trénink?

Johnny Strong: Ne, žádný trénink. Existuje milión teorií o „boji nožem“ a já tak nějak nesouhlasím s většinou z nich. Podle mě musí být dobře trénovaný bojovník schopen kdykoliv bojovat s jakoukoliv zbraní, jako kdyby byla jeho součástí.

 

Vybaven.CZ: Druhým filmem je Rychle a Zběsile, kde jsi hrál Leona. Běžně řídíš vytuněná auta?

Johnny Strong: Rychle a Zběsile byla výborná zkušenost. Nicméně jsem řídil závodní auta už v 90.letech při závodech v údolí San Fernadna.

 

Vybaven.CZ: Jaká auta jsi řídil?

Johnny Strong: Tak hlavně hlavně Ford Mustang Mach 1 z roku 1969 s motorem 351 Windsor. S tím jsem si dost zařádil 😀

 

Vybaven.CZ: Pokud bys měl srovnat Rychle a Zběsile s filmem Černý Jestřáb Sestřelen, co se Ti líbilo víc?

Johnny Strong: Nikdy nemám jednu věc radši než druhou, všechny jsou totiž tak jiné. Raději je soudím podle zkušeností a tady musím říct, že Černý Jestřáb byl neskutečný a stejně tak Hříšníci a Svatí(2010) nebo můj nový film Daylight’s End (2014).

 

Vybaven.CZ: Máš nějaké zábavné historky z natáčení?

Johnny Strong: Ne, to fakt ne. Užívám si, že pracuji s profesionály, kteří jsou jedničkami v oboru a to mě posouvá dál.

 

Vybaven.CZ: Pojďme na výrobu nožů. Jak jsi se k tomuto odvětví dostal a kde ses naučil všechno potřebné?

Johnny Strong: Byl jsem pozván mistrem kovářem do jeho dílny, abych se naučil, jak dělat nože. Koupil jsem si všechno vybavení, tvrdě dřel a o rok později jsem se dostal s mou prací na titulní stránku časopisu BLADE (2012).

 

Vybaven.CZ: Tvoje nože vypadají velice odolně, ale na rovinu tvrdím, že pár z nich jsou spíš umělecká díla. Vyrábíš nože do terénu nebo spíš „do vitrínky“?

Johnny Strong: Snažím se vyrábět všechny nože do terénu, ale někdy je jejich zpracování natolik unikátní, že si je majitelé radši pověsí na zeď. Nedávno jsem jeden ze svých nožů, které se objevily v magazínu BLADE ocenil na lovu.

 

Vybaven.CZ: Návrh nožů je zpracován osobně Tebou nebo s někým spolupracuješ?

Johnny Strong: Veškeré návrhy jsou ručně nakresleny mnou. Od ostří, přes rukojeť, až po design ozdobných prvků.

 

Vybaven.CZ: Některé nože jsou zdobeny leptáním, to si děláš sám?

Johnny Strong: Používám více různých technik, abych dosáhl jedinečného uměleckého vzhledu. Všechno se odvíjí od designu.

 

Vybaven.CZ: Máš představu kolik nožů jsi už vyrobil?

Johnny Strong: Tak to vážně netuším, nevedu sériová čísla.

 

Vybaven.CZ: Zaujal nás jeden nůž, který má na sobě dvě data. Je za tímto nožem nějaká hlubší myšlenka?

Johnny Strong: Gentleman, který si nůž objednal, byl kamarádem s oběma muži uvedenými na čepeli. Chtěl uctít jejich památku „čestným“ nožem a já mu ho podle jeho představ zpracoval.

 

Vybaven.CZ: Pokud bychom si chtěli pořídit nůž od Johnnyho Stronga, kolik si máme připravit a jak dlouho budeme čekat?

Johnny Strong: Obvykle zvládnu nůž vyrobit za 6-12 měsíců, záleží na designu a zpracování. Moje nože začínají s cenou na 800$ (17 000,- Kč) a dodávám je po celém světě.

 

Vybaven.CZ: Jaký nůž máš v kapse?

Johnny Strong: Můj zavírák EREBOS.

 

Vybaven.CZ: Zdá se nám, že máš mnoho koníčků, kolik času trávíš herectvím, výrobou nožů, bojovými uměními,…? Jak to všechno stíháš?

Johnny Strong: Všechno se to točí kolem toho samého. Jsem umělec. Nevěřím v žádné hranice. Někteří lidé si myslí, že existuje neviditelné pravidlo, které říká, že se v životě můžete věnovat pouze jedné věci pořádně. Ale tomu nevěřím. Když mě něco osloví, tak to chci hned vyzkoušet a zjistit, jestli se dokážu v dané věci realizovat.

 

Vybaven.CZ: Co plánuješ do budoucna? Máme se těšit na nějaký film, nové modely nožů,…?

Johnny Strong: Každý den začíná nová cesta a nikdy nevím, kam mě zavede. Pracuji na nějakých projektech ohledně nožů, na nové nahrávce a taky mám v zásobě pár filmů, takže se určitě těšte. Žiju prostě naplno!

 

Johnnymu jménem celé redakce Vybaven.CZ děkujeme a přejeme mnoho úspěchů!

 

Pro Vybaven.cz připravil a sepsal Matyáš Vejskal.