Americká společnost S&S Precision by se dala snadno popsat takto: Firma zaměřující se na úpravu vojenského vybavení. To by vůči ní ovšem nebylo vůbec fér, protože jejich práce je mnohem komplexnější a stojí za to, se na ní podívat pod drobnohledem, už i kvůli tomu že většina jejich výrobků je spíše malých rozměrů.

 

„Často slýcháme: ‚Kdybychom tak měli nějakou věcičku, která by…‘ Ano, ano a ano. To je to, co nás nabíjí, to do čeho se dokážeme opřít.“

Přesně tato věta je iniciátorem, který vedl k vytvoření celého portfolia značky S&S. Vždy když si nějaký voják, policista nebo nadšenec do military zoufá, že mu někde na vybavení něco překáží, nevyhovuje nebo dokonce chybí, jde za specialisty z S&S. A když je to v jejich moci, jak sami píší na svém webu, výrobek navrhnou, zhotoví a dodají.

 

„Kdybychom se spokojili se status quo, neměla by naše práce smysl,“ doplňují.

S&S Precision si zakládá na filozofii: „Když nemůžeme být přímo v přední linii, pomůžeme těm, kteří tam jsou. Opravdová inovace pro opravdové válečníky – my inovujeme, vy bojujete.“

 

Ale přesuňme se od vznešených úmyslů a pojďme se podívat, co že to vlastně chlapci z S&S Precision vyrábí.

 

Portfolio

Nejdříve si dáme menší shrnutí skupin produktů, které S&S momentálně nabízí.

  • Světelné značení: je soubor komponent, které majiteli osvětlují, co je třeba, a zároveň se o ně nemusí starat. Příkladem jsou emitory světla připojitelné k helmě, které osvětlují týl vojáka a signalizují tak jeho parťákům, potřebné informace (například pozici). Další příklad jsou jednoduché svítilny na taktickou lištu na zbrani.
  • Vestový rám (PlateFrame) a příslušenství: firma S&S vyrábí rám ochranných a taktických vest z polotuhého plastu, na něž se dá připnout velké množství sumek, kapsiček a jiného příslušenství a samozřejmě vložit balistický plát. Uživatel tak má možnost plně si personalizovat vestu, která ho má chránit a podporovat.
  • Úchyty na zbraně a vybavení: zbraň a vybavení si žádá způsob, jak je připevnit ke svému tělu – potažmo oblečení, proto má S&S v nabídce nespočet poutek, smyček, spojníků a úchytů.
  • Navigace: je zajímavé téma, kterým se v této firmě zabývají. Poskytují několik výrobků, které pomohou s upevněním nebo skladováním kompasů a GPS navigací. Dokonce sem sami zařazují upravený úchyt plynové masky na hlavu.
  • Životní styl: poslední skupinou výrobků je, řekněme, více civilní sortiment. Trika, kšiltovky, džíny, kapesní nožík a další.

Nyní pár slov o vybraných výrobcích.

 

PlateFrame – variabilní nosič plátů

 

Je výrobek z lehkého plastu, do kterého je možné vložit neprůstřelný plát. Slibuje optimální mobilitu a umožňuje majiteli připevnit si na něj libovolné množství sumek a příslušenství. Podporuje i standardní sumky MOLLE.

 

Je však důležité si uvědomit, že výrobek neobsahuje ochranné pláty, ale umožňuje rám upravit podle vámi zvoleného plátu.

Také si ho zákazník může nechat vyzdobit svým znakem nebo krátkým popiskem.

 

Pouzdro na granátomet

 

Jedná se o pouzdro na samostatný granátomet HK GLM/M320, který je vyroben z gumového materiálu pro snížení hlučnosti. Součástí je i kruhová ucpávka hlavně, aby se do zbraně nedostal prach a nečistoty. Pouzdro je dostupné v hnědé variantě nebo Multicam.

 

NavBoard Tab

Je jeden z mnoha produktů sloužících k uchycení a uspořádání navigačního příslušenství. Tento model nabízí místo pro smartphone/tablet, GPS i kompas. Všechno si můžete nastavit jak do horizontální, tak i do vertikální polohy.

 

Výrobek byl navržen zejména pro parašutisty, kteří se potřebují navigovat v letu, třeba i v noci, ale i civilisté jej určitě dokážou ocenit.

Balení obsahuje kompas a červené světélko, GPS a tablet si musí zákazník dodat sám.

 

Je libo kšiltovku?

 Z civilního sortimentu si vybere každý, kdo se zrovna nechystá do boje, ale má zájem podpořit kvalitní firmu. Zakoupit lze trika, termo trika, kšiltovky i malý nůž, vše do 30 USD za kus.

 

Za zmínku také stojí malé kruhové pouzdro, které se vejde do kapsy a je navíc voděodolné. Můžete si do něj schovat cokoliv malého a důležitého.

 

Druhou stálicí je potom nůž Pocket Shiv, který zabere jen jeden slot na MOLLE vazbě a je bohužel často kopírován…

 

Závěrem

S&S Precision se jeví jako kvalitní výrobce vojenského vybavení, který si stojí za svými výrobky a snaží se svou výrobu stále posouvat dál. Svou prací pomáhá mnoha vojákům ve výkonu povinnosti a pro civily má navíc zajímavý „merch“. U nás je zastupuje obchod SELECTION Store, kde můžete některé z těchto produktů nalézt.