Web Backpackers je jednou z nejnavštěvovanějších zahraničních stránek v oblasti outdoorového vybavení. Redaktoři nepřináší tak šťourávé informace jako my 🙂 , ale velice dobře se orientují v trendech komerčního outdoorového vybavení, které se časem promítá i do army a tactical sféry.
Podívejme se na žebříček top produktů, které redaktoři Backapackers ocenili jako výrobky roku 2014:

 

The Northface – Thermoball bunda

Bunda plněná speciálním Primaloftem (výborná izolace, článek o této technologii připravujeme) ve tvaru malých kuliček, je důkladně prošita, ale ne tak aby vznikaly tepelné mosty, a izolace tak drží přesně na svém místě. Kombinace hřejivosti a prodyšnosti přináší na trh revoluční novinku, kde je důležité právě prošití. Redaktoři Backpackers si bundu chválí i po testech v horském terénu.

 

K2 Route Ultralehká helma

S 311gramy je tato helma naprosto nejlehčí na trhu. Děrovaná konstrukce snižuje váhu, ale i tak si helma uchovává svoje vlastnosti a je vhodná pro všechny extrémní sporty, cyklistiku apod.

 

TSZ Symbioz Elite snowshoes – nutnost do sněhu

Tyto sněžnice přináší možnost úpravy sklonu boty podle kopce (až do 40°) a nemusíte tak chodit na „dvou nakloněných plackách“, ale spíše po vlastních „schodech“. Výstupy i sestupy sněhem se tak stávají zase o kus pohodlnějšími.

 

Wool Buff

Vlněný tunel o délce 58cm lze použít k mnoha účelům a po celou zimu Vám bude věrným společníkem. Vlna činí šátek velmi lehkým a její vlastnosti Vás v zimě nikdy nezklamou.

 

Lahve Nalgene 0,9l Ultralite

Lehká ultra odolná lahev Nalgene, která je ještě lehčí, než kdy dříve. Plast neprorazíte, neuvolňuje chemikálie, když je v kontaktu s vroucí vodou, a dokonce se ani teplem nedeformuje. Tato lahev podle Backpackers v pohodě vydrží déle než 7let.

 

Pohorky Hanwag Omega GTX Mountaneering

Pohorky vhodné na náročné treky i v -15°C s vymakaným systémem nastavení tloušťky izolace ve dvou zónách padne každé noze. Vhodné především na vysokohorské pochody v mačkách přes ledovec.

 

Vařič Jetboil Joule

Převratná konstrukce vařiče, která zvyšuje účinnost vynaloženého paliva, snižuje teplotní ztráty pomocí integrovaného výměníku tepla v hrnci a zahrnuje i systém zapalování, takže se nemusíte trápit se zapalovačem. S vařičem si ze sněhu za hodinu vyrobíte 14litrů vody jen za pomoci 227g paliva. Plnou nádrž (2.4l) vody přivedete k varu během 4 minut.

 

Good To-go thajské curry

V redakci Backpackers se prý po této dobrotě mohli utlouct. Lahodné curry obsahuje prášek z kokosového mléka, který pikantní chuť decentně zjemní. Balení neobsahuje konzervanty ani jiné přidané látky. V balíčku je 380 kalorií a 80% denní dávky vitamínu C. Za porci dáte 150Kč, za dvě potom jen 220.

 

Batoh JanSport Klamath 75

Batoh se skvělým poměrem cena výkon a zároveň vyladěnou konstrukcí. Můžete nastavit délku zad i šířku ramen a díky speciálnímu systému uchycení to nic neubírá batohu na stabilitě. Pohodlné polstrování zad a pevná hliníková kostra jsou samozřejmostí. Batoh se dá sehnat v několik velikostech – 75l, 60l nebo 55l. Jedinou známou nevýhodou je, že kompresní popruhy blokují boční přístup do kapes.

 

JetForce Technology Airbag – pomoc v lavině

Společnosti Black Diamond a PIEPS vyvinuly záchranný systém určený všem, kdo by se mohli vyskytnou v místech s nebezpečím pádu laviny. Batoh funguje jako velký airbag, který se nafoukne, když zatáhnete za šňůrku. Vak se během 4s plně nafoukne a větrák ho udrží nafouklý další 3minuty, takže Vám ve sněhu vytvoří poměrně velkou bublinu, čímž získáte drahocený čas. Batoh není jednorázový, takže si ho můžete vyzkoučet nanečisto a pak se teprve pustit do akce. Jen cena je stále astronomická (kolem 30tis. Kč).

 

Parka Frost Line

Péřovka za cenu do 5tis. Kč sklízí úspěch u mnoha zákazníků. Nepřináší vyloženě převratné funkce, ale za rozumnou cenu neobsahuje žádné otravné chyby a byla tak jasným adeptem na nominaci v tomto žebříčku.

 

Pokud jste dočetli až sem, řekněte nám, co si o takovýchto článcích myslíte. Přečtete si rádi novinky ze světa? Ocenili byste recenze na komerční outdoorové vybavení nebo Vás zajímá pouze oblast tactical a military?

Pro Vybaven.cz píše Matyáš Vejskal.

 

Texty převzaty ze stránek Backpacker.com a jednotlivých výrobců:
http://www.backpacker.com/gear/editors-choice/page/2/?utm_source=newsletter01&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter02