Automobil se stal dennodenním společníkem velké části populace. Přestože nejobávanějším dopravním prostředkem zůstává letadlo, reálně jsou cestující nejvíce ohroženi při cestě autem. Během jízdy vozem vás mohou zaskočit nejen nečekané změny počasí, kterých bude s příchodem zimy rapidně narůstat, ale i technické závady na vozidle a samozřejmě nepředvídatelné chování ostatních řidičů. Tato rizika mohou proměnit vaše plány doslova z minuty na minutu a během okamžiku vás uvěznit ve vlastním autě.

 

Desítky minut nebo dokonce hodiny strávené v kolonách, takové jsou poslední měsíce na přetížených českých dálnicích. Ke vzniku dopravní zácpy přitom stačí zabrzdění jediného vozu jedoucího v hustším provozu, jehož řidič se nečekaně rozhodne vyřizovat obchodní telefonát nebo mírnit brečící dítě na zadní sedačce. Extrémní nárůst kolon a nehod lze očekávat s příchodem zimy, během které se podle odborníků řidiči budou muset vyrovnávat s nepředvídatelnými výkyvy počasí. Meteorologickým předpovědím na letošní zimu dominují vánice, bouřky a přívaly sněhu, které budou způsobovat časté nehody znemožňující průjezd dálnicí i na několik hodin a řidiče během minuty uvězní uprostřed kolony.

Dopravní komplikace však nezpůsobují pouze přetížené dálnice, ale také nepředvídatelné závady na vozidle. Náhle se můžete ocitnout bez pomoci uprostřed dálnice, na frekventované městské křižovatce, ale v horším případě při odjezdu z odlehlé horské chaty nebo na lesní cestě během návratu z houbaření. V tu chvíli je celá posádka vozu odkázána na cizí pomoc, která však může přijít až po mnoha hodinách, které musí cestující přečkat s pomocí vlastních sil.

Ať jste spolu s rodinou na cestě domů, nebo spěcháte na důležitou schůzku, patří nečekané zdržení v dopravní zácpě nebo při poruše vozu mezi nejvíce stresující situace. Odborníci považují tyto chvíle za fyzicky i psychicky vysoce vyčerpávající a jejich zvládání je pro člověka velmi obtížné. Desítky minut či hodiny bezmocně strávené v koloně, nebo nekonečné čekání za dálničními svodidly při poruše vozu jsou navíc mnohonásobně náročnější, pokud na ně nejste připraveni.

 

Vyhnout se stresu při nečekaných situacích, které vás při cestě autem mohou zasáhnout doslova kdykoliv, můžete nyní s  DriverS-kitem, novým cestovním záchranným zavazadlem. Minizavazadlo obsahuje jedenáct užitečných předmětů, které posádce vozidla pomohou zvládnout  krizové situace na cestách. Při čekání na odlehlých místech budete mít k dispozici vysokoenergetické potraviny a vodu ve speciálním balení pro extrémní situace. Během zimních měsíců, kdy počet dopravních nehod dramaticky narůstá, jsou cestující při dopravních komplikacích ohroženi navíc také nízkými teplotami. Pro udržení tělesného tepla je v DriverS-kitu k dispozici body warmer a izotermická folie, která je používána ke snížení tepelných ztrát lidského těla při první pomoci. Mnoho řidičů už také zažilo nepříjemnou chvíli, kdy po otočení klíčku svůj vůz nenastartovali. Pro tento případ jsou součástí záchranného kitu i startovací kabely, které zpravidla chybí ve výbavě vozu většiny řidičů. Řešení závad na vozidle ve zhoršených horšených podmínkách usnadní pláštěnka, pevné rukavice a ruční LED svítilna s dynamem. Tvůrci DriverS-kitu mysleli rovněž na případy nouzového ošetření, a proto v něm naleznete hygienické roušky i vlhčené ubrousky a pro usnadnění přivolání pomoci na odlehlém místě praktickou píšťalku.

Ať už vás na cestě zaskočí vánice, bouřka, sesuv půdy či nehoda, obsah DriverS-kitu pomůže řidiči a spolucestujícím přečkat v autě nejhorší chvíle. Ať pojedete na pracovní cestu, dovolenou nebo na lyže budete mít jistotu, že v případě nečekaných událostí nebudete odkázáni pouze na pomoc okolí.

Více o DriverS-kitu a dalších unikátních produktech pro ochranu vás a vaší rodiny naleznete na www.s-kit.cz.