Bohužel všichni lidé nejsou poctiví a velmi snadno se přihodí, že se stanete obětí zlodějů. Pokud s sebou máte drahé outdoorové nebo sportovní vybavení, může vám zloděj jeho zcizením pořádně zkazit den. Proto začala vznikat řada vybavení, které má vaše věci před nenechavými ručičkami zlodějů ochránit.

 

Například firma Clothing Arts nedávno na kickstarteru vybrala dostatek peněz na výrobu bundy, která odolá kapsářům. Cubed Travel Jacket je bunda s membránou eVent, která vás udrží v suchu. Čím se ale Cubed Jacket odlišuje od jiných membránových bund je řada kapes, které jsou umístěné na vnitřní straně bundy a zipy kapes se dají zajistit klipem. Takže ve městě si můžete být jisti, že se do nich žádný kapsář nedostane a v přírodě zase, že vám z kapsy nic nevypadne.

 

 

 

Pokud radši nosíte své cennosti v batohu, mohl by vás zajímat LocTote. Není to sice plnohodnotný batoh, ale na chození po městě nebo na kratší výlety to stačí. Batoh je vyrobený z látky odolné proti prořezu (nápadně podobné látce z této recenze) a do popruhů je vpleteno ocelové lanko, které brání přeříznutí popruhů. Vstup do batohu je zabezpečen visacím zámečkem na číselný kód. Uvnitř batohu se nachází speciální odstíněná kapsa na kreditní karty, takže se nemusíte bát ani elektronické krádeže.

 

 

 

A pokud potřebujete zabezpečit větší kusy výbavy, jako třeba kolo nebo kajak, může vám pomoct GoLock. Ten vypadá jako normální zámek na kolo, jenže kromě lanka, které drží daný předmět na místě, hlídá GoLock ještě elektronicky. Zámek u lanka je totiž pomocí bluetooth (případně mobilního signálu, za což si ale musíte připlatit) propojen s vašim telefonem a v případě, že někdo poškodí lanko, nebo se pokusí rozbít zámek, začne na sebe GoLock upozorňovat. Nejen že GoLock informuje majitele a případné další kontaktní osoby, ale začne i vydávat zvuk o intenzitě 90 decibelů, takže si každý zloděj dobře rozmyslí, jestli chce „práci“ dokončit. Vy se už tedy nemusíte bát, že zatím co nic netušíc sedíte v hospůdce na pivu, tak za rohem někdo pracuje na zcizení vašeho drahého horského kola.

 

 

 

Jak řešíte riziko krádeží na cestách vy? Máte nějakou vychytávku na ochranu svých věcí, nebo spoléháte na to, že zrovna vás si zloděj nevybere? Napište nám do komentářů.