Dobrý den, přátelé a nepřátelé, fanoušci i odpůrci. 🙂

Máme zde začátek nového roku, a proto je na čase tak trochu shrnout, čeho se vlastně podařilo dosáhnout v roce loňském. Nudné statistiky vezmu velmi stručně (2515 fanoušků na fb, minimálně 1000UIN denní návštěvnost, zařazení na seznam webů archivovaných Národní knihovnou) a přejdu rovnou k věcem důležitějším.

Co si budeme povídat, bylo toho hodně.

Některé věci zatím nemůžeme zmiňovat, protože v rozpracovaném stavu je přenášíme i do roku 2015. Ale dosáhli jsme i několika řekněme „velkých výsledků”, za kterými se dá udělat pomyslná tečka.

Tím prvním je pro mě zavedení do výroby roláku, na který jsme sepsali kladnou recenzi. Na základě ní firma Infit dohledala ve svém archivu několik let staré náčrtky a začala sériově vyrábět původně experimentální model. Nyní pravidelně dostávám kladné ohlasy od fanoušků, kteří si rolák po přečtení recenze zakoupili, což mě nesmírně těší.

Druhým solidním výsledkem bylo protlačení vynikající značky na český trh – Adventure Food, jejíž expanzi odstartoval náš článek a zmínka, že shání české zástupce. A i přesto, že z této spolupráce nemáme ani korunu, mám z toho nemalou radost.

Na plné čáře jsme vyhráli soutěž Fiskars o novou kolekci WoodExpert (první recenze bude dnes/zítra).

Uspořádali jsme pro fanoušky akci v Josefově, kde se (mimo jiné) žehem testovaly různé druhy funkčního prádla.

Navštívili velké výstavy (Future Forces, výstavy nožů, atd.) a domluvili zde několik velmi slibných testů.

Na testech dále spolupracujeme s firmou Böker, jejichž nože snad budeme dostávat i v průběhu roku 2015.

Dlouhodobě komunikujeme s firmami Helikon a Marttiini a zajímáme se o zvýšení kvality jejich výrobků.

Otestovali jsme spoustu věcí během měsíčního pobytu v Africe, čímž se získaly nejen velmi užitečné poznatky, ale také další kontakty na dodavatele zboží.

Zkrátka bylo toho hodně a určitě jsem na spoustu věcí zapomněl.

Na něco ale 100% nezapomenu. Chci poděkovat celému týmu Vybaven.cz, který se za loňský rok značně rozrostl. Přátelé, odvádíte super práci, moc vám všem děkuji!

A také děkuji vám, drazí čtenáři. Za inspiraci, sdílení vlastních poznatků na fóru, ale i odůvodněnou kritiku v komentářích. To vše nás posouvá kupředu.

Po velkém souhrnu obvykle následuje nějaké to ještě větší předsevzetí či plán.

To bude stručné a velmi jednoduché.

Rok 2015 pro Vybaven.cz by měl být rokem vydání tištěného časopisu. Ano, dlouho jsme na tom pracovali a nyní můžeme oznámit veřejně – první pilotní číslo je v plánu na duben 2015. Pokud se nám to podaří, a pokud skutečně dostaneme časopis na stánky, bude to známka toho, že naše práce skutečně má smysl. Tak držte palce 🙂

P.S. Abych nezapomněl! Zní to jako naprosté sci-fi, ale Mikov prý připravuje novou marketingovou strategii a příští týden máme schůzku! Netuším, co mám čekat, ale třeba se konečně dočkáme zázraku… 🙂