Většina svítilen má tu nevýhodu, že vám ve tmě omezuje zorné pole pouze na poměrně malou oblast, kam dopadá kužel světla. Svítila One80 se chlubí tím, že vám rozšíří pohled na noční krajinu až na 180 stupňů.

 

One80 je vlastně soustava 20 LED světel na ohebném pásku. Vyrábí se ve dvou verzích – Halo, ke které dostanete pásek na hlavu a můžete ji tak používat jako čelovku, a Trek, která se připevňuje na speciální opasek.

 

One80 váží 94 gramů a je rozebíratelná, takže můžete pásek se světly vyndat z opasku nebo úchytu na hlavu a použít například jako světlo ve stanu.

Svítilnu napájí lithiová baterie s kapacitou 1800mAh. Baterie se dá nabíjet přes micro USB a svítilna na ni vydrží běžet přibližně tři hodiny. Pokud byste tedy plánovali delší pochody v noci, budete potřebovat ještě minimálně jednu záložní baterku.

 

Tak krátká výdrž baterie je způsobená tím, že svítilna má výkon 360 lumenů a zatím jí chybí možnost výkon regulovat. Pokud tedy uvažujete o koupi, možná by se vyplatilo počkat na další verzi svítilny. Otázkou také je, jak se bude svítilna chovat při delším nepřerušovaném provozu. LEDky, kolem kterých neproudí dostatečně vzduch, mají tendenci se zahřívat a pokud jich máte u sebe hned 20 a jedou na poměrně vysoký výkon, mohl by nastat problém.

Jestli vás ale One80 hodně zaujala a nechcete počkat na doladěnou verzi, můžete si One80 předobjednat zde. Verze Halo (čelovka) vychází přibližně na 1100 kč a Trek (na opasek) na 1250 kč. Ocení to zejména vaši kamarádi, které už nebudete muset oslňovat po jednom, ale zvládnete celou skupinku naráz 😀