O spolupráci firmy Morakniv a Davida Canterburyho jsme se zmiňovali už při představení fulltang nože Garberg. Minulý týden na výstavě SHOT show v Las Vegas představila Morakniv další výsledek této spolupráce – bushcraft balíček, ve kterém najdete produkty Mora, UCO a Pathfinder.

 

Balíček je prezentován pod názvem The Bushcraft Survive & Thrive Kit, ovšem sám Canterbury přiznává, že se nejedná o sadu pro přežití, ale spíš o sadu základních věcí, které se vám budou při kempování hodit.

Co tedy v balíčku najdeme?

 

Když je do něčeho zapojená značka Morakniv, pochopitelně půjde o nože. V Bushcraft kitu najdete nůž Morakniv Kansbol, který stejně jako Garberg patří mezi novinky v sortimentu Morakniv, ale jeho cena je výrazně příznivější.

 

Pak zde máme několik výrobků od značky UCO. V přírodě je důležitý zdroj ohně a ideálně byste měli mít k dispozici víc způsobů, jak oheň rozdělat. V Bushcraft kitu se tedy nacházejí vodě a větru odolné zápalky v ochranném obalu.

 

Druhým způsobem, jak si zajistit oheň, je novinka UCO Sweetfire. Pro nás v ČR to není nic objevného, protože velmi podobný produkt už má dávno na trhu firma Solo. Jednoduše jde o podpalovač ze slisovaných pilin, který má na vršku škrtací hlavičku. Jednotlivé kousky vydrží hořet více než pět minut, takže jsou dobrým pomocníkem pro lidi, kteří nemají s rozděláváním ohně moc zkušeností a nebo pokud potřebujete rozdělat oheň v extrémnějších podmínkách a nemáte dostatek suchého dříví.

 

Světlo si obstaráte pomocí UCO Candle Lantern. To je spíš blbůstka, než nezbytná součást výbavy, ale má to něco do sebe. Candle Lantern je totiž malá lampička, do které se vkládá čajová svíčka. Pokud si s ní osvětlíte stan nebo tábořiště, vytvoříte si tím mnohem hezčí atmosféru, než když si svítíte LED svítilnou a ve stanu vás teplo svíčky i částečně zahřeje.

 

A na závěr několik výrobků s logem Pathfinder. Ty pocházejí „z dílny“ Davida Canterburyho a jsou prodávané jako doplňkové zboží k jeho lekcím Pathfinder School. V Bushcraft kitu najdete konkrétně nerezovou lahev a hrnek s pokličkou, plus závěsný systém, který vám umožní jednu z nádob zavěsit nad oheň.

 

To vše je doplněno knihou Survival 101, jejímž autorem je taktéž Dave Canterbury.

 

Celý kit vychází na 99,95 dolarů (v přepočtu cca 2500 kč), což není špatná cena, pokud zohledníme ceny jednotlivých položek v balíčku. Mora ale plánuje vypustit do světa pouze 1200 kusů, takže je otázkou, jestli se vůbec Bushcraft kit na český trh dostane a pokud ano, tak jestli bude po přičtení provizí českých distributorů cena ještě skousnutelná.

Co na takový balíček říkáte? Máte rádi, když vám výrobce nabízí už hotový kit, nebo si radši výbavu skládáte sami, kus po kusu?