Baví vás zkoušet kvalitní a nekvalitní vybavení, psát recenze, procházet weby výrobců a sledovat jejích novinky? Pak se můžete přidat do týmu.


Co je potřeba: Psát recenze na vaše osobní vybavení a také na to, co budete pravidelně dostávat od sponzorů a partnerů. Dále je potřeba diskutovat o vybavení na našem fóru a poskytovat laikům užitečné informace, rady a tipy. Musíte být schopní napsat pravdu bez ohledu na to, že se dobře znáte s výrobcem. Pokud je výrobek špatný, měli byste to říct zcela otevřeně. Pokud ostatní členové týmu nebudou s vaší recenzí souhlasit, dostanou právo se k ní vyjádřit a dopsat svoji verzi, která bude zveřejněna hned pod tou vaší. A možná budete v očích čtenářů vypadat hloupě. Počítejte s tím dopředu.

Jak často je potřeba psát? Minimálně jednou za 14 dnů od vás očekávám jednu recenzi/článek/přehled novinek ze světa vybavení. Ano, jsou výrobky, které musíte testovat i půl roku, abyste důkladně poznali klady a zápory. Nevadí. Jde sepsat “První seznámení”, kde za pomoci velkého množství fotek a shrnutí prvních dojmů představíte vámi testovaný produkt. Dále očekávám vaší aktivní účast v diskusním fóru. Nebudu to nijak omezovat a hrotit, ale návštěvníci by měli vědět, že jste na fóru k dispozici, že jste ochotní pomoct a že je nezprdnete za to, že předem nepoužili google.

Jak vstoupit do týmu? Rovnou je potřeba zdůraznit, že skvělé recenze a dokonalá znalost světa outdoor a tactical vybavení vůbec nezaručují místo v redakčním týmu. Zní to divně, ale je to tak. Nemusíme si sednout lidsky, nemusí mi sednout váš styl psaní, nemusí vám sednout nutnost pravidelně plodit kvalitní články. Rozhodně to však můžeme spolu zkusit a uvidíme, jak to dopadne.

Co je tedy potřeba udělat? Zaregistrovat se na fóru (Link: forum.vybaven.cz) a zveřejnit tam 3 recenze v jakékoli z rubrik. Recenze samozřejmě mají být napsané v tom stylu, který pak budete udržovat i nadále, pokud se stanete součástí týmu. Vybrané autory pak oslovím přes soukromé zprávy a dohodneme se co dál.

Co za to? Krom obvyklých a na každém obsahovém webu slibovaných sraček výsledků trávicího procesu typu praxe, slávy, dobrého pocitu, referencí apod. každý člen týmu bude pravidelně dostávat také zboží z testů a lístky na výstavy a veletrhy.

Dlouho jsem přemýšlel, jak spravedlivě nastavit systém rozdělování testovaných předmětů. Rovnou jsem zavrhnul to, že si autor bude jednoduše nechávat testovaný výrobek. Někdo otestuje svítící klíčenku za stovku a někdo další týden dostane k testování ultra nadupanou bundu či spacák. Přijde mi to hodně nefér. Nakonec jsem zvolil ten naprosto nejúčinnější a nejspolehlivější způsob. Využívali ho piráti při rozdělování lupu. Jen to trochu pozměním. Piráti lup dělili na části, my budeme jednotlivé předměty losovat.
Systém je snadný. Každý z teamu má jeden hlas. Já, jakožto majitel a provozovatel webu, mám hlas i za to. A jeden hlas navíc má vždy ten, kdo sepsal recenzi na tento produkt. Takže i pokud něco otestuji já, budete mít šanci testovaný výrobek získat.

Bude to vypadat následovně:

Předmět testuji já. Mám 3 hlasy, ostatní redaktoři po jednom.
Předmět otestuje jiný člen teamu. Já mám dva hlasy, autor také dva a ostatní po jednom.

Vítěze určí náhoda.

Jak konkrétně budeme předměty losovat, uvidíme. Pokud redaktorů bude málo, stačí třeba obyčejná hrací kostka. Pokud nás bude víc, jistě se na netu najde nějaký generátor náhodných čísel či něco podobného.

Stejně tak se budou losovat a rozdělovat i vstupenky na veletrhy a další hmotné či nehmotné radosti, které budeme získávat od sponzorů a partnerů. Vidím to jako spravedlivé a v podstatě jediné správné řešení.

Teď už je to na vás.