Známý výrobce outdoorových kamer GoPro uvedl na trh nový model Hero4 Session. GoPro šlo cestou minimalizace a svými rozměry Session skoro spíš připomíná špionážní vybavení, než outdoorovou kameru.

Kamera je ve tvaru krychličky o hraně 3,8 centimetru, takže je o polovinu menší než její předchůdce a váží 74 g (o 40% lehčí než předchozí model). Další výhodou kromě velikosti je vodotěsnost do 10 m, takže není potřeba přikupovat ochranná pouzdra, jako tomu bylo u starších modelů.

 

Zmenšení se ale projevilo na možnostech kamery. Oproti Hero4 Silver (se kterým je kamera nejčastěji srovnávána) je Session schopné natáčet maximálně v rozlišení 1440p. Kameře také chybí kvůli minimalizaci displej a najdete na ní pouze dvě tlačítka – jedno na propojení kamery a další elektroniky pomocí bluetooth nebo wifi a druhé na zapnutí/vypnutí nahrávání.

 

Zjednodušilo se tak ovládání, ale abyste si nastavili parametry nahrávání, musíte to udělat buď přes mobilní aplikaci, nebo si koupit ovladač za 2 399 kč.

 

Session se dodává s montáží na kloub a rozpoznává, na kterou stranu je natočena, takže není potřeba řešit přetáčení videa. Session je zároveň kompatibilní s ostatním příslušenstvím GoPro, takže máte spoustu možností kde a jak kameru uchytit.

Zdá se, že kamera bude ideální pro jednoduché ovládání při sportu, ale pokud budete chtít vytvářet promyšlenější záběry, bude vám displej a možnost změnit nastavení přímo na kameře chybět.

Hero4 Session na stránkách výrobce stojí stejně jako Hero4 Silver, čili 11 999,-Kč.

 

Obrázky převzaty z gopro.com