Jak jistě víte, před pár týdny se v německém Norimberku konala světová výstava IWA Outdoor Classics. Velký report jsme o tom dávali SEM.

Jako každý rok na IWA bylo představeno mnoho novinek. Na jednu z nich se podíváme dnes. Jedná se o další generaci střeleckých brýlí Bollé Silium, které máme ve velké lásce a nestydíme se to přiznat (např. ZDE, ZDE či ZDE).

O tom, že došlo k několika změnám, svědčí již název – Bollé Silium+ (výrobní označení SILPPSF). Pojďme se podívat, co že to „plus” znamená.

 

Veškeré důležité informace najdete na obalu:

 

A tady jsou samotné brýle:

 

Vedle původní verze. Všimněte si, že hliníkový rám byl nahrazen plastovým. Velký krok k lepšímu! Daleko lépe sedí na obličeji a dle potřeby se dá i vytvarovat.

Klesla i váha brýlí. Z původních 35g je to nyní pouhých 21g!

Jediným drobným záporem pro mě osobně je fakt, že díky novým materiálům a odlehčení se design brýlí posunul od všedního a nenápadného spíše k taktickému. Ale to už je věc názoru.

 

Vždy chatrně vypadající (avšak absolutně bezproblémový) kloub byl nahrazen o něco mohutnějším. Což samozřejmě souvisí hlavně se změnou materiálu rámu, ale i tak je to celkem pozitivní změna.

 

Zásadně se změnil i „nosník” 🙂 Krom materiálu se změnil také tvar, který nyní působí víc ergonomicky. Jak je to ve skutečnosti, ukáže čas. Hrany skel jsou nyní mnohem hladší a působí kvalitnějším dojmem.

 

Hrany skel jsou nyní mnohem hladší a působí kvalitnějším dojmem.

 

No a poslední změnou, které jste si jistě všimli na předchozích fotkách, je změna barvy skla. Oproti staré verzi Bollé Silium + jsou o něco tmavší.

 

Nedokážu teď říct, jak moc se ty změny projeví v pohodlnosti celodenního nošení, to bude až v samostatné recenzi, cca za půl roku. Nicméně první dojmy jsou veskrze pozitivní. Až na ten nový lehce „tactical” vzhled.

Co se tyče ceny: Oficiálně zatím brýle Bollé Silium + nejsou v prodeji, ale dá se předpokládat, že cena se skoro nezmění a zůstane i nadále kolem 300,- až 350,-Kč.