Sportovní oblečení může být funkční, pohodlné, bezpečné, a kdoví co ještě. Má ale z valné většiny jednu vlastnost, která ho spojuje napříč značkami – barevnost. Výrazné barvy používají výrobci s velkou oblibou, a to především z bezpečnostních důvodů. Jsou prostě lépe vidět. Ne každému ale cirkusová barevnost vyhovuje. Pokud už najdete něco černého, buď to má velmi výrazné barevné bezpečnostní prvky, nebo naopak nemá žádné. To zase nevyhovuje těm, kteří si rádi zaběhají po setmění. Vollebak se rozhodl vám ušetřit rozhodování.

 

 

Pokud preferujete černou barvu, ale chcete být vidět na silnici, už se nebudete muset motat do různých svítících proužků a podobných věcí. Cílí hlavně na ty, kteří chtějí opravdu černou. Včetně černých bezpečnostních prvků. Nápad je to tak prostý, že je až s podivem, proč k tomu nedošlo dřív. Protože své zastánce si černá vždycky najde. Nutno podotknout, že jde zatím jen o pánské oblečení.

 

Řada Black Light vsadila na jednoduchost a, na sportovní vybavení, celkem elegantní design. Ve dne vypadá skoro jako klasické oblečení, ve tmě potom působí trochu sci-fi dojmem. Reflexní prvky jsou na oděvu rozmístěny coby tečky. Ty největší mají velikost zhruba pětikoruny. Na rozdíl od běžně používaných reflexních prvků nejsou stříbrné, ale opravdu černé. Skládají se až ze 60-ti tisíc mikroskopických částeček speciálního černého skla. Právě velký počet plošek zajistí vynikající odraz světla. Jsou strategicky rozmístěné tak, aby vás rozpoznal jak řidič v autě, tak případný pilot vrtulníku při pátrací akci.

V nabídce je prozatím bunda, mikina, spodní triko s dlouhým rukávem, a samozřejmě také triko s krátkým. Vollebak při jejich výrobě myslel i na funkčnost, nejen na bezpečí a design. Bundu můžete využít i v létě, protože je dostatečně lehká, pružná a prodyšná. Má vysoký vodní sloupec, ale materiál je příjemný a na první pohled působí jako bavlna. Měl by vydržet všechny možné pády a ochránit vás například i před odřeninami o kameny. Bunda je primárně určená na zimu, včetně využití při zimních sportech.  Má vysoký límec a pružnou kapuci, kterou snadno přetáhnete přes helmu. Najdete na ní samozřejmě i několik šikovných kapes a voděodolné zipy.

 

 

 

Zatímco na bundě byste napočítali 22 reflexních teček, na triku jich méně. Jsou ale rozmístěny tak, aby jich z jakéhokoliv úhlu bylo viditelných vždy alespoň 8.

Svrchní triko s dlouhým rukávem, nebo, chcete-li, mikina, je ze Švýcarského fleecu, a je tak teplejší než triko spodní. To je naopak vyrobeno z nejlehčích materiálů a je tak vhodné i pro náročné letní tréninky.

 

 

Pokud nejste zapáleným milovníkem funkčního oblečení, který je za něj ochotný utratit výplatu, možná vás nemile překvapí cena. Jedná se o novinku, a tak je pochopitelně o něco dražší než běžné funkční oblečení. Zatímco za triko s krátkým rukávem dáte 80 dolarů, za bundu už je to 545, což je zhruba 11 tisíc korun.

Zdroj.