Nejdříve informace od prodejce:

Robustní taktické rukavice IHD Helikon s gelovými ochrannými zónami jsou určeny pro “těžkou službu”. Rukavice jsou detailně propracované a vyrobené z kvalitního prodyšného materiálu. Nároční uživatelé ocení vyztužení v nejvíce namáhaných oblastech.”Vychytávkou” těchto rukavic je zpevnění na konci prstů, kromě malíčku. Na dlaních a kloubech prstů jsou ochranné gelové vycpávky. Na prstech jsou praktické větrací otvory a gumové chrániče kloubů. Pomocí suchého zipu lze stáhnout rukavice na zápěstí.


Materiál:
– 60% syntetická kůže
– 15% spandex
– 10% neopren
– 10% eva
– 5% impact gel

Informace jsou ze stránek prodejce Top-armyshop.cz.

Když jsem si objednával svoje první v životě taktické rukavice, polské Impact Heavy Duty od firmy Helikon-Tex, byl jsem natěšený jako malé dítě.
Ještě aby ne, PRVNÍ, TAKTICKÉ, S GÉLOVOU VÝZTUŽÍ! Sice jsem vůbec netušil, pro jakou „těžkou službu“ je využiju, ale říkal jsem si, že se rozhodně v domácnosti neztratí. Po rozbalení pocit nadšení zesílil. Chráněné klouby, chráněné špičky prstů, všude samé výztuže, gumy a gely. O větracích otvorech mezi prsty ani nemluvím. Naprostá paráda.

+10 k ochraně.

+25 k útoku.

Jemná motorika šla sice stranou, ale co už. Zapomeňte na používání škrtacího zapalovače, zavírání LinerLock pojistky nože a na všechny ostatní podobné činnosti. Kůže kolem konečků prstů vám to prostě nedovolí.

Po nahlédnutí dovnitř nadšení trochu opadlo. Uvnitř vás totiž čeká divočinka…

Je mi jasné, že při ceně 575Kč asi nelže čekat ultramegakvalitní taktické rukavice, ale když už se tak prezentují, tak to přece jen naivně očekávám.

Pak přišly povodně a naskytla se možnost otestovat IHD Helikon v praxi. Nevím, pro jakou přesně „těžkou službu“ jsou vlastně určeny, ale po několika dnech plnění pískem pytlů a odstraňování následků povodní to dopadlo takto.

Rukavice se krásně roztáhly a sedly na ruce. Pracovalo se v nich opravdu pohodlně a stěžovat si nemůžu na nic. Kromě švů, které začaly povolovat na dlani jedné ruky…

A hřbetu druhé.

A to jsem vůbec neprasil, nedělal ošklivosti a nežongloval střepy. Vyprány byly pouze jednou, přesně dle návodu a velice šetrně.
Pokud se taktické Heavy Duty rukavice trhají po několika dnech práce s lopatou, jakou vlastně těžkou službu měl výrobce na mysli?
Nevím, co dodat. Snad jen opět divočinku, která je zase o kousek divočejší.

Takže, mám-li poradit, zapomeňte na IHD rukavice od polské firmy Helikon-tex a porozhlédněte se po jiných. Možná o něco dražších, avšak kvalitnějších. Nebo si kupte obyčejné kožené stavební. Sice jsou o něco méně taktické a gelem nadupané, avšak troufám si tvrdit, že vydrží víc.