Dnešní recenze bude stručnější a zaměřená především na prodejce. Pakistánská firma Outfly nás kontaktovala s nabídkou, že nám poskytnou vzorky rukavic své produkce k otestování. Výrobní cena (FOB) rukavic je údajně 4,15 USD a prodejní cena by tak ve finále mohla být kolem úžasných 300,-Kč za pár.

Teď se bavíme o vyšším modelu Knuckle Gloves – 7 s chráničem kloubů, dodatečným polstrováním a v provedení z pravé kůže.

 

Rukavice jako takové nejsou špatné, kvalita šití odpovídá ceně, střih celkem sedí a kůže má tu výhodu, že se časem přizpůsobí přímo vaší ruce.

 

Nicméně jsme tu poměrně brzy našli dvě věci, které naprosto potopily možnost brát takovéto rukavice vážně, či je jakkoliv srovnávat se zavedenými značkami typu Mechanix, Oakley či další.

1. střih

K velikosti či tvaru dlaně nemám výhrad. Problém je u konečků prstů, kde je rukavice sešitá na “placičku” a ponechaný šev uvnitř výrazně vystupuje.

 

Po několika minutách používání se vám tento šev zaryje do prstů pod nehty a při každém pohybu vás bude tento tlak velice iritovat. Ve finále máte pocit, že vám slézají nehty z ruky.

2. materiály

Použitá kůže rozhodně není nejkvalitnější, neposkytuje žádnou ochranu proti proříznutí a prakticky nedýchá, takže máte velice rychle zapařené ruce. To se týká i svrchní textilní části, která je podšitá celkem přijemným materiálem, ale také není příliš prodyšná.

 

Polstrování je z nejobyčejnější pěny a chránič kloubů z plastu připomínajícího PET lahev.

 

A co je největší pecka? Po 40 minutách paintballu vytáhnete z rukavic ruce a zjistíte, že je máte napuštěné nějakým černidlem. Trochu to svědí a za použití Solviny sundáte cca 80% barvy, zbytek slejzá cca 3 dny.

 

Resumé

Jsou věci, na kterých se dá šetřit. Nicméně tady se vám ušetřené peníze mohou nepěkně vymstít – pokud tedy budete zvažovat nákup věcí vyrobených v Pakistánu či jiné rozvíjející se zemi bez záštity nějakou velkou značkou, rozhodně postupujte opatrně.

 

Chtějte zkušenosti uživatelů z terénu a rozhodně nedejte na doporučení prodejce a první dojem z několika vystavených kusů.