Do třetice všeho dobrého (nebo snad zlého?) s kalhoty Blackhawk!! Kolegové si nemohli svoje kalhoty od této značky dost vynachválit, takže jsem se rozhodla zjistit, jestli Blackhawk! zvládá i dámské kalhoty.

 

Musím říct, že střih kalhot je opravdu povedený. Nejde jen o menší velikost pánských kalhot, ale o opravdový dámský střih. Nohavice jsou na bocích rozšířené, pas je naopak zúžený, žádný odstávající materiál na zádech. Nebojím se říct, že lidé z Blackhawk! dokázali ženskou figuru (alespoň průměrné české ženy, která nemá zadek jak dva stroužky česneku) vystihnout lépe, než většina výrobců dámských džínů. Rozhodně ale nečekejte přiléhavý střih, který by nějak výrazněji vystavoval dámské křivky na odiv. Jde především o pohodlí a funkčnost, takže kalhoty jsou volnější.

 

Rozložení kapes je identické jako u pánských Lightweight Tactical Pants, takže není třeba ho znovu rozebírat.

 

Shodné jsou i prvky jako v pase všitá guma nebo silikonový proužek, který drží na místě zastrčené tričko.

Co mají dámské kalhoty navíc, jsou kapsy na kolenní chrániče. V podstatě jde o otvor mezi dvěma vrstvami látky na kolenech. Rozhodně je to dobrý nápad a možnost vložení chráničů by u taktických kalhot neměla chybět. Problém je, že kapsy na chrániče mají 22×24 cm, takže jsou zbytečně velké a chrániče v nich budou lítat ze strany na stranu.

 

Dalším malým, ale příjemným detailem na vnitřní straně kalhot je náhradní knoflík. Pokud by se vám nějakým způsobem podařilo urvat ten původní, nemusíte tedy hned běžet do obchodu. Náhradní knoflík je přišitý na levé kapse a je umístěn mezi kapsou a látkou kalhot, takže nijak netlačí a nepřekáží. Vlastně jsem si ho všimla až při podrobnějším prohlížení kalhot zevnitř.

 

Co mě dost zaskočilo je fakt, že výrobce nějak přeskočil kontrolu kvality. Když mi kalhoty přišly, tak na spoustě míst trčely nitě o délce až pět centimetrů a byla skoro ostuda s tím vyjít do města.

 

U kalhot za tuto cenu (pořizováno za 1850 kč) a od tohoto výrobce to poněkud zarazí, že si musíte kalhoty „dokončit“. Zvláště když kolegové mají na svých kalhotách vše krásně začištěné.

Z hlediska pohodlí mají kalhoty jedinou vadu. Na vnitřní straně pasu se nachází toto:

 

Pokus o zvednutí ženského sebevědomí se cení, ale ten proužek látky s nápisy má místy poměrně ostré okraje. Pokud nemáte tričko zastrčené do kalhot, tak okraje proužku nepříjemně škrábou. Nebylo by tedy od věci, kdyby výrobce ten proužek začal vyrábět z jiného materiálu, nebo ho úplně vynechal.

Z počátku jsem chtěla kalhoty hodnotit kladně. Vysoký komfort nošení vyvážil těch pár minut, co musíte věnovat zastřihnutí nití. Hlavním plusem je, že kalhoty jsou opravdu v dámském střihu a ne jen zmenšené pánské kalhoty. Jenže po pár měsících nošení jsem si všimla další volné nitě v oblasti stehna.

 

To mi přišlo podezřelé, protože jsem při zastřihávání nití byla dost pečlivá. Dala jsem se tedy do detailního zkoumání kalhot a ukázalo se, že tentokrát nejde o nezastřiženou nit, ale o rozpadající se šev na vnitřní straně stehna. Ten samý problém se objevil i na druhé nohavici, kde se navíc na dalším místě podél švu začala rozpadat i látka.

 

Nutno podotknout, že v místě, kde se začaly kalhoty rozpadat, jsem žádné nitě nezastřihávala, takže je vyloučeno, že by poškození vzniklo zakracováním trčících nití.

Jak je naším zvykem, požádali jsme Blackhawk!, aby se k těmto problémům vyjádřili, ale odpovědi jsme se bohužel nedočkali, i když do té doby komunikace s firmou probíhala vždy bezproblémově.

Pokud to tedy shrneme, máme zde ne zrovna levné kalhoty od renomované značky, u kterých ale totálně selhala kontrola kvality. Střih kalhot je dobrý, oceňuji jeho promyšlenost, ale to je vám k ničemu, pokud se vám kalhoty po půl roce nošení rozpadnou. Blackhawk! nyní zastavuje výrobu svých starých modelů, takže kalhoty můžete najít i za přívětivější cenu, která podle mě ale stále neospravedlňuje úroveň kvality.