Vzpomínáte si na náš článek o pavoučích vláknech? „Pavučinové“ bundy Moon Parka jsme se sice nedočkali, ale první kus oblečení z umělého pavoučího vlákna už si přece jenom můžete zakoupit. Bohužel nejde o technické oblečení do náročných podmínek, ve kterém se budete cítit jako Spiderman, právě naopak.

 

Pavoučí vlákna mají díky svým vlastnostem obrovský potenciál v řadě různých odvětví. Když se tedy začalo mluvit o syntetickém pavoučím hedvábí, řada lidí natěšeně čekala na vymakané sportovní oblečení z tohoto „zázračného“ materiálu. Realita je ale poněkud jinde a první pavoučí textilie bude k vidění spíše v kancelářích. Jde totiž o kravatu.

 

 

Výrobek má na svědomí americká firma Bolt Threads. Před měsícem představili limitovanou edici padesáti kusů kravat ze syntetického pavoučího hedvábí.

 

Skuteční pavouci nejsou v procesu výroby materiálu vůbec přítomní. Vlákna se získávají z geneticky upravených kvasinek, které jsou krmeny cukrem a vodou.

 

Jednu kravatu už dostal jako dárek komiksová legenda Stan Lee . Pokud máte zájem o některou ze zbývajících 49 kravat, musíte se přihlásit do slosování na stránkách výrobce. A připravte se na to, že jestli budete jedním z vylosovaných „šťastlivců“, zaplatíte si za tuto raritku 314 dolarů (skoro 8 000 kč)

My ostatní si počkáme, jestli se z pavoučích vláken vyklube něco praktičtějšího 🙂