Po mé předchozí recenzi, kde jsem popisoval 5 let používání svítilny Fenix TK20, jsem zaregistroval několik komentářů stejného rázu: “Škoda, že se doporučuje něco, co se nedá sehnat”. Proto jsem se rozhodl sepsat dlouho slibovanou recenzi na české termoprádlo Infit Kala, které víceméně mohu doporučit také, jen s jedním podstatným „Ale”. Pojďme se na to podívat.

 

To, že česká firma Infit umí udělat dobrou věc, jste mohli zjistit už v recenzi na jejích skvělý rolák, který po mém článku a následné vlně zájmu museli znovu zavést do výroby.

Spolu s rolákem jsme dlouho testovali i jejich termoprádlo pod názvem Kala. Jednalo se o spodky s dlouhou nohavicí a triko s dlouhým rukávem vyrobené z materiálu Prolen Siltex.

 

“Prolen Siltex je vlákno modifikované antibakteriálním přídavkem na bázi iontů stříbra a je základem pleteniny Kala. Přídavek brání růstu baktérií, hub a plísní, redukuje nepříjemné pachy, udržuje biologickou rovnováhu pokožky a zabezpečuje hygienickou svěžest výrobku v průběhu sportování. Přídavek neškodí tělu ani životnímu prostředí. Protože je aplikovaný do hmoty vlákna, permanentně zůstává v textílii i po několikanásobném praní. Složení materiálu: 100% polypropylen antibacterial, 100 g/m2„ – z webu Infit.eu.

 

Látka je to opravdu moc příjemná. Tenká, pružná a pocitově jakoby „namydlená”. Avšak rovnou musím říct, že žádný zázrak se nekoná, už po jednom dni na rybách/v lese prádlo Kala zapáchá stejně, jako každé jiné.

A takto Infit Kala vypadá v reálu (foceno v červenci 2012).

 

Podívejte se na kvalitu stehů. A teď si vybavte třeba „kvalitu” šití od Helikonu.

 

Pak tedy byly dva roky nošení. Nemáme z toho moc fotek, protože většinou jsme to prádlo měli jako jednu z několika vrstev, málokdy samostatně. Ale jednu fotku jsem přece jen našel. Před rokem a půl jsme dělali velký test izotermických fólií a tehdy se vyfotila tato momentka. 🙂

 

Takto vypadá termoprádlo Kala po dvou letech nošení (foceno dnes, cca před hodinou).

 

Nejvíce je vliv času patrný na cedulce 🙂

 

Jedinou vadou na kráse jsou dvě očka.

 

A tato malá dírka.

 

A to je pravě to velké ALE, které vás možná odradí od nákupu. Jde o stopu po rozžhaveném uhlíku z praskajícího ohně. Když k tomu přičtete upozornění z webu Infitu „Pozor, triko Kala nikdy nežehlete!”, tak už vám to musí být jasné.

Pletenina tenká jako pavučinka se snadno deformuje teplem. Takto vypadá nohavice po zakazovaném Infitem doteku žehličky.

 

Požádal jsem o spolupráci vynikajícího experta na oheň, fakíra a šíleného pyromana Petra Fiedora, který je držitelem 31 českých a světových rekordů (více na hodneohne.cz) o pomoc a společně jsme otestovali, jak je to s hořlavostí materiálu Prolen Siltex. Takto to dopadlo:

 

Takže opravdu nedoporučuji chodit v tom prádle přikládat polínka do ohně 🙂

A pokud vás z nějakého důvodu zasáhne plamenomet (celkem běžná věc, znáte to), budete pravděpodobně mít zkažené celé odpoledne…

 

Když to tedy shrnu – termoprádlo Infit Kala je velmi kvalitní a pohodlné. I přes relativně nízkou cenu (325,-Kč za jeden kus oblečení) vydrží časté používání po dobu několika let a pokud hledáte něco na sport/fitness/outdoorové aktivity, mohu vám Kalu doporučit. Hrozí-li však, že během cest přijdete do styku s ohněm, nemusí to dopadnout dobře a je potřeba na to myslet.