Scutum Wear je unikátní český projekt, který přichází s kolekcí funkčního prádla zaměřeného na trochu jiné sportovní využití. Když se řekne “funkční prádlo na sport”, tak si většina z vás představí jemné umělé látky, které odvádí pot od těla a hodí se tak do posilky či na běhání. Scutum, ale dělá čest svému latinskému překladu a opravdu funguje jako štít.

banner

 

Fitko, běh, pilates –  to jsou z určitého úhlu pohledu takové light sportovní činnosti. To, čemu můžeme říct heavy, je určitě spojeno s plným nasazením v boji, na střelnici nebo při výcviku – běháte, zvedáte břemena, přenášíte výstroj, lezete, skáčete a pokud je to akce na víc dní, nemáte moc šanci se každý večer převlékat a prát si. V jádru to jsou podobné pohyby a činnosti jako v light verzi, ale s tím rozdílem, že jsou prostě hardcore :). Pokud si na takové akce berete normální sportovní funkční prádlo, brzy zjistíte, že je prodřené, páře se, nedokáže pod uniformou odvádět pot nebo po několika hodinách neskutečně zapáchá.

Scutum Wear - kvalitní funknčí prádlo

 

Při návrhu Scutum Wear byly tyto slabiny vzány v potaz a funkční prádlo se tak chlubí mnoha prvky, které při heavy nasazení oceníte.

  • V první řadě jde o použité materiály – směs 92% polyamidu a 8% lycry, které tvoří hlavní část prádla. Tento úplet je silnější než běžný a podle nás ani tak zbytečně nehřeje a v teple příjemně chladí.
  • Na prádle najdete speiální ergonomické panely na místech jako podpaží či třísla, které jsou maximálně prodyšné a postarají se tak o odvod potu.
  • Odolnost. Je to zvláštní, ale po půl ročním testování se ani nám nepodařilo prádlo poškodit jinak, než že se na nejnamáhanějších místech vytvořilo několik malinkatých žmolků.
  • Prodloužený střih – týká se rukávů a nohaviček, které se tak nevyhrnují a ve srovnání s jinými značkami jsou prostě pohodlnější.
  • Kvalitní výroba v ČR, antikateriální úprava, precizní stehy, ploché švy a pevné nitě

back

 

Nebudeme vás dál nudit prostým popisem. Co o Scutum Wear říkají ale profesionálové, kteří ho dostali na testy? Pojďme se podívat na některé postřehy z různých oborů.

S potěšením mohu konstatovat, že tohle prádlo navrhoval někdo, kdo konečně trochu přemýšlel nad jeho vývojem jak při volbě materiálu, tak i nad střihem a vlastním šití. Mně osobně se osvědčilo ve všech směrech. Dokonce jsem ho vystavil i takzvané „pachové zkoušce”, kdy jsem ho ze sebe sundal až po deseti dnech – díky použitému materiálu nebyl pach potu tak znatelný jako u jiných druhů prádla.” – Daniel Hlaváč, příslušník AČR připravující se na misi

bh-1

bh-v-1

 

New T-shirt = new skill” – Michal Říha, IPSC střelec

 

“Již při prvním kontaktu nás velmi zaujal příjemný materiál, ze kterého je triko vyrobeno. Při nošení jsme byli mile překvapeni, jak hezky trika sedí na těle. Trika ani po celodenním nošení nezapáchala potem díky iontům stříbra, a to ani, když naši „ testři“ vykonávali náročnou činnost. Navíc trika schnula doslova během chvilky.” – recenze stránek Policejní Noviny

Scutum Wear

 

“Čekalo mě téměř 50 metrů soukání se širočinou kdesi ve skalách v okolí Moabu, USA. Během pár vteřin jsem na ramenou a loktech ucítil šmirgl papír v podobě červeného pískovce a jen jsem počítal minuty, kdy rozedřu triko skrz na skrz. Nestalo se. […] Nadchl mě sportovní střih, stálost materiálu – jsou stejná teď, jako na začátku a odolnost vůči i velmi hrubému zacházení při lezení. Pocitově je prádlo příjemné na kůži, spíše chladivé než teplé.”Jan Horák, zkušenný horolezec a instruktor ve škole RockJoy

Scutum Wear - odolné funkční prádlo

IMG_3568

Switch_IMG_5563

 

A co, že si o Scutum myslím tým Vybaven.cz? To se dozvíte již příští týden 🙂

DSC_0988

 

Zatím se můžete podívat na stránkách Scutum Wear na všechny modely a jejich ceny, začínají na 650,-Kč za trenýrky a 950,-Kč za triko s krátkým rukávem. Na své si přijdou i ženy s ucelenou dámskou řadou. Nákup je potom možný u našeho partnera HQH System.

scutum