Hlásíme, že jsme po delší době narazili na kvalitní věc, kterou všem můžeme bez obav doporučit. A co je největší pecka? Jedná se o českého výrobce CONFLICT (http://conflictshop.cz/), který prodává kvalitní trička s military tématikou.

 

Trička s cenou kolem 300,-Kč obecně vzbuzují velké vášně. Nicméně si nemyslete, že vám v tomto případě přijde laciné reklamní tričko s ještě lacinějším nažehlovacím obrázkem.

Nás si CONFLICT okamžitě získal. Za velice přijatelnou cenu dostanete tričko s vysokou gramáží 100% bavlny (180g/m2) a kvalitními dvojitými švy. Takové triko vám vydrží dlouho, aniž by se nějak vytahalo, začalo okamžitě párat nebo jinak rozpadat.

 

Potisk je dělán ručním sítotiskem, který je velmi odolný a dá se dokonce přežehlit, což u „gumových“ potisků nelze. Není to ten klasický neforemný „pogumovaný“ potisk, který se po pár vypráních oloupe a pokud je trochu větší, tak máte pocit, že vám na tričko přišili plachtu. Naopak. Na to, jak je potisk velký, ho na tričku skoro necítíte a je velmi ohebný.

 

Malý vtípek pro drahé partnerky:

 

Druhou variantou je i vyžírání do bavlny, což se dá přirovnat k tomu, když si Savem vyžerete na látce bílé tečky. U takového trička s vyžíraným motivem nemusíte mít strach o jeho životnost, vypadá originálně a rozhodně se bude líbit.

 

Trička jsme nosili v týmu čtyři po dobu cca 5 měsíců a za tu dobu máme následující poznatky:

 

VL:

Trička s krátkým rukávem nemám moc v lásce, proto v tomto článku !výjimečně! přenechávám hlavní slovo svým kolegům. 🙂

Za sebe mohu říct toto: Jak conflictshop.cz, tak i samotný koncept Conflict triček je One Man Show. To poznáte v podstatě na první pohled. Na stylově vypadajícím webu občas narazíte na gramatické a stylistické chyby, velmi vtipný a povedený popisek „pro ženský” je na světlém podkladu některých triček nečitelný, v cyrilicí psaném SPECNAZ je zvolen špatný symbol „Є” místo „Ε ” atd, takových drobností je víc.

 

Jenže to One Man Show je v této cenové relaci jednoznačně nejlepší v ČR.

Pokud jste ještě větší rýpal a detailista než my, zavřete tento článek a zkuste se podívat na Conflict za pár měsíců, až to Štěpán vymazlí k dokonalosti.

Pokud to ale dokážete překousnout, máte možnost mít super tričko s luxusním potiskem za pár stovek. A nikdo nezaručí, že ta cena za půl roku bude stejná. Já osobně čekám pouze na splnění slibu, že brzy budou i trika s dlouhým rukávem. Pak asi nebudu nosit nic jiného.

 

MV:

Fakt parádní tričko!

 

Vysokou gramáž materiálu ihned pocítíte, protože se v tričku budete cítit ultra pohodlně. Materiál se dobře žehlí, střih je klasicky volnější a na svém tričku neshledávám nic, co bych mohl navrhnout k vylepšení. Všechny detaily od švů až po lem kolem krku jsou vyrobeny téměř perfektně a neváhal bych srovnávat s nejkvalitnějšími tričky v cenové hladině kolem 800,-Kč, která mám ve skříni.

 

Pokud se podaří Štěpánovi (zakladatel značky CONFLICT – pozn. redakce) vytrvat, přidat nové modely (funkční trička, mikiny, dlouhé rukávy, …) či vzory a cenu udržet na současné úrovni, tak bych se nebál tvrdit, že jeho trička budeme potkávat na každém kroku.

 

Zipy:

Celkově se jedná o velmi kvalitní a pohodlné tričko. Za 300,- Kč je to paráda. Sem tam nějaký šev lehce ujíždí nebo se krabatí a na dvou místech se mi odloupl malinký kousek potisku, protože držel na žmolku bavlny, ale není to nic zásadního (musíte se dívat opravdu pozorně, abyste to našli).

 

Milovníci velkých a složitých motivů budou z trička určitě nadšení. Obrázek je rozdělený na dvě vrstvy; na pozadí je nápis „Airsoft rulez“, ze kterého jakoby odletují částice, a na popředí je velká postava vojáka, která vypadá, že je tvořená úplně jiným stylem.

 

Nebylo by na škodu sjednotit barvu těchto nápisů na přední a zadní straně (na zadní straně je nápis šedý a na přední je dohněda).

 

Nadpis „informace pro ženský“ mě velmi pobavil, ale zbytek jsem musela kvůli nekontrastní barvě (šedá na khaki pozadí) poměrně složitě luštit. Když už házíte praní triček na ženský, tak jim k tomu ještě nepřidávejte luštění 🙂

 

Možná to teď vypadá, že se příliš nimrám v detailech a tričko zbytečně pomlouvám, ale je to naopak. Triko je skvělé a za tu cenu jsem ještě neviděla kvalitnější, jak z hlediska samotného trička, tak z hlediska technického provedení tisku. Takže jediné co můžu vyčíst, jsou právě ty drobné detaily…

 

Vondraa:

Pokud jde o mé tričko Conflict, v obecné rovině ho mohu pochválit.

 

Zvolený materiál – nemám co dodat, kvalitní na dotek velmi příjemná 100% bavlna, která i po (aktuálně) 6 vypráních drží svůj tvar a při sušení na šňůře se nadměrně neprověšuje.

Potisk? Prozatím drží jako přibitý, a to dokonce i z vnitřní strany (velmi povedené „informace pro ženský“), kde je neustále vystaven potu a tření záda-tričko-batoh. Komfort nošení zvyšuje též prodloužení vnitřního „polštářku“, který u triček běžně najdete vzadu na krku, přes celý šev ramen.

 

Tím ale bohužel chvála končí, ač je cenová hladina triček Conflict, alespoň podle mého názoru, nastavena rozumně, investici dalších 50,- Kč do navýšení kvality jejich zpracování – šití – bych jistě ustál a nemusel bych vám pak ukazovat následující detaily.

Foto 1 – zářez na „polštářku“ vzadu na krku – na novém tričku jsem si ho nevšiml, jak, kdy a kde vznikl tak zůstává záhadou.

 

Foto 2 – šev rukávu na přední straně vpravo se spontánně párá.

 

Foto 3 – šev spodního lemu na přední straně vlevo povolil a spontánně se párá.

 

Foto 4 – pohled na totéž z druhé strany

 

Vyjádření výrobce:

Conflict: Co se týká přiložených fotek, tak se docela divím, že se nitky až tolik vytahaly. Popisovaná závada (párající se nitě) je pro nás opět důvodem řešit stále a dokola  šití, kvalitu látky, kvalitu potisku a mnoho dalšího, abychom neusnuli na vavřínech a posouvali se dál. U tisku můžeme kvalitu ovlivnit, jelikož ho děláme kompletně celý sami, ale u samotných triček se takováto závada odstraňuje obtížněji a evidentně se i přes veškerou snahu objevit může. Vybaven.cz jsme právě oslovili sami, aby nám trička zkritizovali, protože ty věci opravdu testují.

Obecně je to ale spíše náhoda. Mám trička stará přes 5 let, která se už nošením prodírají a švy jsou naprosto perfektní. Než jsme spustili prodej těchto triček, testovali jsme je cca 3 roky a byly v porovnání s dalšími tričky jednoznačně nejlepší (zároveň jsou i nejdražší – někdy i o 75% dražší než konkurence). Trička se šijí v Bangladéši a sdílíme tuto výrobu s více výrobci (tento údaj je samozřejmě na etiketě). S čistým svědomím mohu prohlásit, že používáme trička, která u nás dopadla nejlépe – pokud se ale třeba na základě této recenze ozve lepší výrobce, rozhodně se nebudeme bránit. 🙂

Jsme nuceni zůstat střízliví, protože cena trička okolo 320,-Kč je pro mnoho zákazníků tak akorát. Nicméně zvažujeme rozšíření o dražší modely triček, kde bychom se dostali na úroveň třeba 500,-Kč.

Trička Conflict jsme odstartovali před 2 roky a pomalu budujeme značku, která snad jednou bude kompletně vyrábět v České republice. Tuzemská výroba je ale drahá a obvykle nespolehlivá, takže se bohužel bez pomoci „zvenčí“ na začátku neobejdeme. Doufám ale, že kvalitu triček potvrzuje mnoho spokojených zákazníků; fakt, že kvalitu samotných triček ještě nikdo nereklamoval; a také to, že jsme zatím na reklamu vynaložili směšných 12 000,-Kč, jelikož doporučení našich zákazníků nás plně vytěžují.

 

Resumé:

Po zkušenostech s čínskými levnými tričky, kde se látka různě kroutí, vytahává a žmolkuje, jsme nadšeni tím, že v ČR můžeme najít firmu, která si dá tu práci a vkusně tiskne na velmi kvalitní trička, která prodává za rozumnou cenu. Díky Štěpáne za celý projekt CONFLICT triček, udělal nám opravdu radost.

Takže už vás zajímá, kde si kvalitní tričko koupit? Kromě přímého nákupu u CONFLICTu, můžete trička sehnat i v e-shopu HQH System, který na základě našeho doporučení trička mrknutím oka zařadil do svého sortimentu.

Dejte vědět, jak se vám trička líbí a klidně posílejte i fotky!