Nejdříve popis od dodavatele Militarysklad.cz:

Odlehčené celoroční ponožky splňující nároky jak pro běžné tak pro vysoké zatížení. Zesílené chodidlo ocení především profesionálové, kteří při výkonu své profese tráví dlouhou dobu vestoje (hlídková služba, strážní služba).

 

Horní manžeta je rovněž zesílená, čímž je zajištěno držení ponožky řádně natažené na noze, aniž by byl zvýšen tlak, a nedochází tak k nepříjemnému „škrcení“ nohy a následnému špatnému prokrvování chodidla.

Antibakteriální účinky zajišťuje technologie použití stříbrného vlákna ve struktuře tkaniny. Ponožky Operator jsou profesionálním řešením pro většinu aktivit.

Složení:
65% bavlna
28% polypropylen
2% elastan
5% polyamid
výrobce: B.A.T.A.C.

 

Na oficiálním webu výrobce Batac.cz se pak také mimo jiné uvádí:

– Vlákno stříbra se na rozdíl od většiny drahých konkurenčních ponožek nevyplaví ani po mnohonásobném praní

– vstřebávání potu, ničení bakterií a eliminace zápachu nohou i po celodenním nošení

– napomáhají v prevenci proti plísním, mykózám, ekzémům a jejich odstraňování

– urychlují hojení ran a oděrek

 

Jistě chápete, že mě to velmi zaujalo a v rámci barterového obchodu s Military skladem jsem si pořídil rovnou 4 páry.

Obvykle když něco testuji, snažím se už od začátku vytipovat slabá místa produktů a všímat si během používání, zda jsem měl pravdu.

Krom zázračných funkcí jsem jako slabé místo tipoval celkem úzký lem ponožky. Obavy se nenaplnily, lem netlačí ani ve vysokých botách, nošení je příjemné.

 

Kvalita látky je velmi slušná. Stav po 9 měsících pravidelného nošení posuďte sami:

 

Kvalita nošení je přesně taková, kterou od ponožek všichni očekáváme. Netlačí, nepřekáží, nemáte pocit nepřijemné vlhkosti. Na noze je necítíte. Tedy dokud nesundáte boty… 😀

Ponožky

 

Co si budeme povídat, po 12 hodinách chůze ve vysokých botách nepomáhá ani svěcená voda, natož nějaké ionty stříbra.

Kněz

 

Ne, dost legrace. Nemám problém se zvýšenou potivostí chodidel (navíc se snažím ponožky střídat co nejčastěji to jde), takže to nemohu moc dobře posoudit, ale čistě subjektivně žádný rozdíl oproti jiným značkám/druhům nevidím.

A rozhodně to není tak, že ty ponožky vám budou hojit rány a oděrky. Tudíž jako QuickClot je bohužel nevyužijete… 😀 Spíše je to další příklad (jeden z mnoha) běžného “českého bullshitu marketingu”.

Nicméně i tak ty ponožky jsou celkem dobré, nemám jim co vytknout a za tu cenu (135,-Kč – ZDE) je rád doporučuji i vám. 🙂