Funkční oblečení je sice praktické, ale jeho střih a vzhled většinou neodpovídá něčemu, co byste si mohli vzít do práce, aniž by to vypadalo, že jste do kanceláře dobíhali z velehor. Tuto situaci se pokusí změnit nová kolekce oblečení s názvem Poutnik, která vznikla spoluprací firmy Tilak a designerského studia Boa.

 

 

Tilak, jakožto špičkového českého výrobce outdoorového oblečení, zde není snad potřeba představovat. Možná vás ale překvapí, že i když má Tilak veškeré výrobní kapacity umístěné v České republice, nemá největší odbytiště zboží u nás, ale v Asii. Konkrétně v Japonsku, kde je módním trendem nosit outdoorové funkční oblečení i do města. Japonci si velmi oblíbili kvalitu výrobků značky Tilak a jsou ochotni si za ni připlatit. Tím vznikly pro japonský trh i kolekce, u kterých si Tilak nebyl jistý, zda by se uchytily v zemi svého původu. Kolekce Poutnik (v Japonsku prezentována jako Urban Traveler) je tedy na světě už několik let, ale teprve letos se nové přírůstky do kolekce z dílny Boa Design dostávají na český trh.

 

 

Pokud se nechcete funkčního oblečení vzdát ani ve městě, můžete si z nové kolekce Poutnik zakoupit například kabát s membránou Gore-Tex Pro, bundu zateplenou materiálem Climashield Apex nebo rolák z Polartec Powerstretch a další oblečení, které i přes svůj civilní vzhled v sobě skrývá řadu nadupaných technologií.

 

 

Celkem je v kolekci 10 modelů, s cenami pohybujícími se od 590 kč za nákrčník, až po 11 490 kč za kabát s třívrstvým Gore-Texem. Zatím je kolekce zaměřená jen na pány, ale designéři už se zamýšlí nad rozšířením o dámskou kolekci nebo batohy.

Zdroj 1

Zdroj 2