Sepisuji své dojmy z kalhot UTP od Helikonu. Vím, že i přes relativně vysokou cenu (kolem 1700,-Kč) se jedná o oblíbený model mezi fanoušky webu, a proto si koleduji o pár nepříjemných komentářů. Ale pravda je důležitější. Tady je.

Kalhoty jsem testoval průběžně od konce května do půlky září. Celkem jsem je měl na sobě cca 20krát, cca 7-8krát byly vyprány. Nosil jsem je jak do města, tak i na všemožné vycházky. Zkrátka běžné používání, žádná divočina.

 

Nyní kalhoty vypadají takto:

 

V přední části začaly povolovat stehy:

 

Místy se dost oprala barva a kalhoty vypadají celkem “jetě”

 

O všudepřítomných volně trčicích nitkách snad ani nemusím mluvit. Je to již taková milá vizitka Helikon-texu:

 

Vnitřek vypadá takto:

 

Abych nezapomněl, zip na UTP je od firmy YKK, což je v podstatě záruka špičkové kvality. Alespoň já jsem ještě ani jednou neviděl nějaký zničený YKK zip.

 

Z druhé strany pak kalhoty vypadají takto:

 

Málokdy vycházím z domu bez batohu Maxpedition Pygmy Falcon 2 a ten zanechal na kalhotách celkem nepěkné stopy:

 

Ještě jednou zblizka:

 

Ještě blíž. Neříkejte mi, že se vám to stává i na jiných kalhotách. Já to vidím poprvé.

 

Vzpomněl jsem si, že UTP od Helikonu můžu celkem dobře porovnat s jinými UTP. Nosil jsem je sice třikrát déle (od dubna do půlky září skoro pořád), ale co už.

Věřte mi, rozhodně jsem je nešetřil:

 

Nyní vypadají takto:

 

Jak vidíte, žádné stopy po batohu, žádné obroušení.

 

Žádné nitě či povolené švy.

 

Zip je pochopitelně také od YKK

 

A co to jsou vlastně za Urban Tacical Pants, které po dvakrát delším nošení vypadají lépe, než UTP od Helikonu? Tady máte značku výrobce:

 

Ano, vidíte dobře:

 

Skutečně to jsou ty nejlevnější kapsáče z H&M, které jsem během únorového výprodeje koupil za 200,-Kč. 🙂 Tedy 9krát levněji, než UTP od Helikonu.

A pravě proto v této recenzi neřeknu ani slovo o tom, jak pohodlné UTP Helikon-Tex jsou, jak jsem s nimi spokojen, kolik různých hezkých a užitečných kapes mají atd. Protože je to úplně jedno, pokud se vám tyto kalhoty rozpadnou během pár měsíců. Podobnou zkušenost mám již s prádlem stejné značky, viz TATO RECENZE. Platím-li 1700,-Kč, musí ten výrobek především něco vydržet.

Co s tím?

Samozřejmě nemohu zpochybňovat názory vás, fanoušků, kteří mi píšete do soukromých zpráv a chválite tyto kalhoty. Chci vám věřit. A pravě proto ode dnešního dne budu nosit převážně UTP od Helikonu po dobu alespoň dvou měsíců. Fotky současného stavu máte nahoře. Pokud se tyto kalhoty během dvou měsíců začnou trhat či vyleze nějaká jiná vada, zkritizuji je, označím za odpad a náš dlouholetý partner Top-armyshop.cz bude mít problém vyprodat zbytky skladu. 🙂 V opačném případě sepíšu kvalitní recenzi, ve které popíšu všechny ty ultra taktické prvky, kterými se tyto kalhoty tolik chlubí.

P.S. Druhý díl recenze je ZDE.