Když jsem sepsal své první dojmy z bavlněných kalhot UTP od Helikon-Texu (najdete je ZDE), slíbil jsem, že ty kalhoty pořádně zatížím. V plánu bylo nonstop nošení po dobu dvou měsíců. Bohužel tento test byl předčasně ukončen, protože velmi rychle ty kalhoty začaly vypadat takto:

0000

 

Teda takto:

 

Ale ten rozdíl je v podstatě jen v barvě. 🙂

Nosil jsem je opravdu všude. A zhruba před dvěma týdny se stala celkem legrační situace. Potkal jsem v metru starého známého a ten se mě zeptal, zda jedu na ryby. V první chvíli jsem jen nechápavě zíral, jak to myslí. Pak mi došlo, že to není mnou nepochopený žert, ale že to skutečně myslí vážně. Poslední tři roky jsem totiž na většinu výletů ven nosil jedny a ty samé kalhoty. Zelené „taktické”, z C&A. Které během lednového výprodeje v roce 2010 stály 250,-Kč. Pominu teď skutečnost, že kalhoty určené do města po dvou měsících vyblednou a ošoupou se tak, že připomínají rybářské. Vyhrabal jsem ty tři roky staré kalhoty a porovnal je s UTP od Helikonu.

Helikon za 1760,- nošené dva měsíce.

 

C&A za 250,- nošené 3 roky.

 

Jen to porovnejte.

UTP Helikon-Tex:

 

C&A:

 

A znovu:

 

A znovu:

 

A ještě pár fotek:

 

A poslední pár:

 

Nevím, proč se tak vytáhly. Možná špatné složení látky, možná výrobní chyba. To teď budeme zjišťovat. Nemohu si ale pomoct, kalhoty za 1760,- dle mého názoru prostě nesmí po dvou měsících nošení vypadat jako ty nejlacinější bezdomovecké tepláky.

0013

 

Takže bavlněné kalhoty Urban Tactical Pants GEN III od firmy Helikon-Tex rozhodně nemohu doporučit.

0014

 

P.S. Na reakci zástupců firmy Helikon stále čekáme, bude z toho velký samostatný článek. Mezitím jsem začal testovat jejich ripstopovou verzi a zdají se být lepší, tak uvidíme.