Izraelská firma FAB Defense je známá hlavně díky výrobě příslušenství na zbraně. Věděli jste ale, že se v sortimentu FAB Defense nachází taky velmi netradiční prostředek pro sebeobranu, který je zamaskovaný v kšiltovce?

 

Na první pohled jde o obyčejnou „taktickou“ kšiltovku – jeden suchý zip na nášivky vepředu, druhý vzadu a jeden malý čtvereček velcro na vršku čepice. Při bližším zkoumání si ale všimnete, že v kšiltu jsou tři nýty, které drží rám na spodku kšiltu.


 
V rámu je schovaný samotný nástroj Gotcha, který můžete zatáhnutím snadno vyndat a mít tak okamžitě po ruce něco, čím jste schopni se bránit.

 

 

Gotcha je vyrobený z polymeru a trochu připomíná boxer, ale nekryje klouby, takže například z hlediska americké legislativy se nepovažuje za zbraň. Když se ale podíváte na řadu tvrdých a špičatých výstupků na Gotcha, tak si dokážete představit, jaké škody může potenciálně na lidském těle napáchat.

 

Hlavním tahákem u Gotcha má být to, že se dá nenápadně nosit téměř kamkoliv a člověk u sebe může mít něco na sebeobranu například i v létě na pláži. Navíc pokud už se dostanete do konfliktu, kdy chcete sáhnout po obranném prostředku, agresorovi bude zvednutí ruky k hlavě připadat mnohem méně nebezpečné, než kdybyste něco lovili z kapsy nebo opasku. Takové gesto spíš vypadá, jako že se vzdáváte, než že saháte pro zbraň.


 
Na vývoji se podílel instruktor sebeobrany Yaron Hanover a v jeho rukách vypadá Gotcha jako opravdu efektivní nástroj. Nebude to ale něco, čím byste vybavili svou přítelkyni na večerní cesty z práce, místo pepřového spreje.

 

 
Pokud by vás zajímalo, jak vypadá Gotcha v rukách profíka, můžete se kouknout na Hanoverův youtube kanál, kde ukazuje techniky boje s Gotcha.

 
Co na tento sebeobranný prostředek říkáte?